Obchody święta policji 2019

foto: KPP Oborniki

Stróże prawa z naszego powiatu Święto Policji obchodzili w tym roku 19.07.2019 w Rogozińskim Centrum Kultury. 

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystym apelu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu reprezentował podinsp. Maciej Maćkowiak.

Święto Policji obchodzi się upamiętniając datę 24 lipca. To data szczególna dla funkcjonariuszy. Tego dnia 1919 roku powołano w Polsce Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. To wydarzenie niewątpliwie stało się jednym z symboli odradzającej się wówczas ojczyzny. Upamiętnieniem tego dnia jest obchodzone co roku 24 lipca Święto Policji.

Równo sto lat temu Sejm Rzeczypospolitej przyjął Ustawę o Policji Państwowej, ujednolicając jej kształt na ziemiach polskich.  Choć przez te wszystkie lata formacja przechodziła różne transformacje cały czas jednak najważniejsze dla funkcjonariuszy jest służba z ludzi. Ogrom poświęcenia i trud włożony w realizowane działania na rzecz dobra zwykłych obywateli, przynoszą wymierne efekty w postaci poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Cała tegoroczna uroczystość związana z obchodami Święta Policji uświetniona została występem Rogozińskiej Orkiestry Dętej pod batutą Romana Tylutkiego.

Oprawę kulturalną uroczystości zapewnił występ Rogozińskiej Orkiestry Dętej pod batutą Romana Tylutkiego

Więcej szczegółów o nominowanych i nagrodzonych policjantach, oraz więcej zdjęć znajduje się na stornie: http://www.oborniki.policja.gov.pl/w16/aktualnosci/211123,OBORNICKIE-OBCHODY-SWIETA-POLICJI.html

foto: KPP Oborniki

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież