fbpx

Komunikacja ma ruszyć od 29 lipca

Autobusy komunikacji obornickiej mają pojawić się na trasach 29 lipca.

W czwartek i piątek trwały burzliwe rozmowy na temat wejścia na trasy innego operatora. Na chwilę obecną te negocjacje się zakończyły. W poniedziałek moż zapaść ostateczna decyzja.

W poniedziałek wracamy do rozmów z przewoźnikami - mówi Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk. Na chwilę obecną zakończyliśmy pewien etap. 22 lipca kontynuujemy rozmowy z przewoźnikami. Jeśli uda się na początku tygodnia podpisać porozumienie to 29 lipca autobusy wyjadą na trasy - dodał Piotr Woszczyk, odpowiedzialny w Obornikach za komunikację.

Kilka miesięcy temu Warbus złożył wniosek o restrukturyzację. W tym tygodniu natomiast zgłosił wniosek o upadłość nie informując wcześniej swoich kontrahentów o takim zamiarze. Tym sposobem w jednej chwili kilka miast zostało bez komunikacji lub mocno ją ograniczyło. Pomimo prób namówienia warszawskiego przewoźnika do obsługiwania choćby przez kilka dni Gminy Oborniki nie udało się zmienić decyzji spółki. Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy to obornicka komunikacja będzie znów działała od poniedziałku 29 lipca.