Komunikacyjny paraliż: Oborniki mają plan awaryjny

Gmina Oborniki została zaskoczona nagłą decyzją spółki WARBUS. Wydaje się, że tragiczna sytuacja zostanie szybko zażegnana.

W podobnej sytuacji, jak Oborniki, warszawska spółka postawiła Lublin. Informuje o tym m.in. Dziennik Wschodni. Władze Obornik jednak już mają plan awaryjny:

Mamy przygotowany plan awaryjny i przewozy na pewno zostaną wznowione, zbyt dużo pracy bowiem kosztowało nas stworzenie od podstaw komunikacji miejskiej aby teraz ktoś ją zniszczył – mówi Sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki. Niestety, aby nowy przewoźnik mógł zebrać odpowiedni tabor i żebyśmy mogli z nim podpisać umowę zgodną z obowiązującymi przepisami potrzeba trochę czasu. Szkoda, że przewoźnik który dla gminy świadczy usługi od 2011 r. dopiero wczoraj ok. godziny 19.00 poinformował nas o zawieszeniu przewozów już dzień później.  Mamy jednak nadzieję, że czas związany ze wznowieniem przewozów będzie jak najkrótszy – dodaje Sekretarz Gminy.

Jeśli nie nastąpi nagła zmiana sytuacji to Gmina Oborniki podpisze jeszcze dziś umowę z inną firmą. Będzie ona obowiązywała do czasu wyłonienia nowego operatora w ogłoszonym już za tydzień przetargu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież