W Ocieszynie przenieśli bibliotekę do świetlicy wiejskiej

Mieszkańcy Ocieszyna będa mogli w końcu korzystać z biblioteki w komfortowych warunkach.

 W dniu 8 lipca 2019 roku przestała istnieć biblioteka w tak zwanym budynku socjalnym, w którym działała przez 30 lat. Niezapomniany, charakterystyczny zapach wilgotnych słowników i encyklopedii, zapach boazerii i starych dywanów, skrzypiące drzwi i odgłos wbiegających po schodach dzieci minął bezpowrotnie - piszę administrator profilu społecznościowego Ocieszyna. Pozostają wspomnienia najlepszych lat, naszych lat, dzieci tamtej epoki. To w tej bibliotece odrabialiśmy lekcje, graliśmy w karty, oglądaliśmy telewizję, piliśmy pierwszą kawę... Spędzaliśmy tu całe wakacje, ferie i każdą wolną chwilę. Po powrocie ze szkoły jedliśmy w domu obiad i biegliśmy do naszej "bibli" odrabiać lekcje. Wspomnienia bezcenne, z środka serca. - kontynuuje wspomniania administrator.

Nowa bilioteka jednak nie będzie zupełnie oderwana od przełości. W świetlicy wiejskiej znajdą się bowiem stare regały, które wyprodukowane zostały w 1982 roku przez Wielkopolską Fabrykę Mebli. Zapytaliśmy Sołtysa Ocieszyna od termin otwarcia nowej biblioteki:

- Nie jest jeszcze znana data - mówił nam Błażej Pacholski. Myślę, że będzie to sierpień. Informację na pewno przekażemy na naszym profilu społecznościowym. 

Sołtys Ocieszyna serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim osobowom zaangażowanym w przenosinach materiałów do świetlicy wiejskiej.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2