Stanowisko Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w sprawie przejęcia gruntów w Uścikowie

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość jest za ujednoliceniem zasad przejmowania dróg przez Gminę Oborniki.

Podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej w Obornikach podjęto decyzję o przejęciu nieodpłatnie nieruchomości w Uścikowie. Wśród popierających tę decyzję znaleźli się m.in. radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Radni: Renata Małyszek, Wiesław Garbarz, Tomasz Kamiński i Andrzej Walkowski na X sesji obecnej kadencji, która odbyła się w dniu 3-ego lipca w punkcie 16 porządku obrad zagłosowałli za podjęciem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne przeniesienie na Gminę Oborniki nieruchomości położonych w miejscowości Uścikowo i tym samym poparli wniosek mieszkańców.

Tomasz Kamiński zwraca uwagę na kilka istotnych rzeczy:

W ostatnim czasie kilkukrotnie Gmina Oborniki przejmowała bez kosztowo grunty pod drogi. W latach 2011-2019 zostały przejęte m.in. działki w Bogdanowie, Rożnowie, Łukowie, Kowanówku i Obornikach, dlatego teraz Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość postanowił wesprzeć mieszkańców Uścikowa, którzy od lat borykają się z problemami właścicielskimi. Do tej pory drogi miały wielu właścicieli co utrudniało wszelakie inwestycję w instalacje światłowodową czy gazową.

Radny Kamiński odniósł się też do sprawy stanu przejętych dróg:

W naszej ocenie ogólny stan nawierzchni tych dróg jest dobry i nie jest potrzebne w najbliższym czasie ich utwardzenie, równocześnie wnioskodawcy zobowiązali się pokryć wszystkie koszty notarialne. Stan faktyczny przekazywanych gruntów oraz zobowiązanie pokrycia kosztów ułatwiło nam podjęcie pozytywnej dla mieszkańców decyzji.

Wiesław Garbarz widzi konieczność ujednolicenia sprawy przejmowania gruntów:

Jako radny uważam za zasadne ujednolicenie zasad przejmowania dróg od prywatnych właścicieli przez gminę. Każdy zainteresowany powinien wiedzieć jakie kryteria powinna spełniać dana nieruchomość, aby mógł wnioskować o jej przejęcie przez gminę.

Z tym ostatnim zgadza się znaczna część radnych.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież