Przejdź do głównej treści

Nowy most na Wełnie zdał egzamin!

| eoborniki.pl, WZDW, fot. WZDW | Lokalne

Wynikiem pozytywnym zakończyła się próby obciążeniowe nowego mostu na Wełnie.

W środę 3 lipca przeprowadzono próbne obciążenie nowego, powstałego w ramach budowy obwodnicy Obornik mostu na Wełnie. Na przeprawę wjechały cztery samochody ciężarowe załadowane piaskiem, a specjalistyczny sprzęt rejestrował zachowanie konstrukcji obiektu. Próba zakończyła się wynikiem pozytywnym, potwierdzając nośność obiektu klasy A (do 50 ton).

Budowa obwodnicy Obornik w ciągu drogi wojewódzkiej nr 178 trwa od sierpnia 2018 r. Obecnie stan zaawansowania robót wynosi 80 procent. Do wykonania pozostały jeszcze m.in.: podbudowa ścieżki rowerowej, ułożenie warstw nawierzchni jezdni, balustrady na moście na Wełnie i na wiadukcie w ciągu ul. Staszica, umocnienie skarp przy obiektach, bariery drogowe, pobocza, roboty zieleniarskie i nasadzenia drzew, oznakowanie.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku.

16 stycznia 2026 r. w obornickim szpitalu  odbyła się wizyta autoryzacyjna mająca na celu weryfikację spełniania wymagań określonych w ustawie z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
W 2026 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. mjr. Dobrzyckiego zyska nowy osprzęt elektryczny. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę, która pozwoli zrealizować zadanie.
Pasażerowie autobusu S.C. Transport podróżowali na 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udekorowanym pojazdem. Czerwone baloniki pozostaną do 14 lutego.
Ryczywolski sztab poinformował o wyniku tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Dętej. Udało się zebrać 40383,71 zł.
Ryczywół po raz kolejny włącza się w ogólnopolskie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się finał pełen koncertów, pokazów, licytacji i atrakcji dla całych rodzin.
W niedzielę, 25 stycznia 2026 r., Rogoźno ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Ośrodku Kultury przy ul. Wojska Polskiego 4 zaplanowano kilkugodzinny finał pełen muzyki, tańca i licytacji. Publikujemy pełny harmonogram wydarzenia.
Oborniki po raz 34. zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zobacz co gdzie kiedy w Obornikach!