fbpx

Turniej Wsi dla Garbatki

Sołectwo Garbatka zwyciężyło w tegorocznej edycji Turnieju Wsi w gminie Rogoźno.

Tegoroczny Turniej Wsi organizowany przez Rogozińskie Centrum Kultury odbył się w niedzielę 16 czerwca na boisku w Budziszewku. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Roman Szuberski w towarzystwie gościa, Senatora RP Jana Filipa Libickiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, Macieja Kutki.

W tym roku drużyny z 12 sołectw rywalizowały w niezwykle emocjonujących konkurencjach: Ale Jaja, Przelewanie Wody, Skakanka, Rzut Do Beczki, Sztafeta Strażacka, Sztafeta Rodzinna oraz Test. Zwycięzcą turnieju zostało Sołectwo Garbatka, drugie miejsce dla Sołectwa Gościejewo, zaś trzecie padło łupem gospodarzy, czyli Sołectwa Budziszewko.

Cieszę się bardzo z tego sukcesu - mówił po zakończeniu Turnieju Krzysztof Nikodem. Rywalizacja przebiegała w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych, więc zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej. Dziękuję mieszkańcom mojego Sołectwa za świetną zabawę. Liczę, że uda nam się stworzyć taką atmosferę podczas kolejnych imprez

Sołtys Garbatki podziękował też innym sołectwom: Dziękuję za współzawodnictwo innym wsiom. Dziś my byliśmy lepsi, ale za rok może być to kto innym. Tak więc jeszcze raz dziękuję za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok. 

Na zawodników i kibiców czekały stoiska z pysznym jedzeniem przygotowanym przez gospodarzy a na dzieci darmowe dmuchane zjeżdżalnie.