Obornickie Żwirki zapraszają ... woda doskonała.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach poinformował o jakości wódy w obornickim kąpielisku. Niestety nie ma aktualnych badań dla Jeziora Rogozińskiego.

W wydanym komunikacie PPIS w Obornikach poinformował, na podstawie przeprowadzonych badań wody w ramach kontroli urzędowej pobranej dnia 10.06.2019r. , że woda  z kąpieliska w Obornikach odpowiada wymogom sanitarnym do kąpieli. W ostatnie badaniach  woda uzyskała ocenę doskonałą.

Dzisiaj otwarty został również sezon kąpielowy. Teren kąpieliska będzie w godzinach od 11.00 do 19.00 strzeżony przez ratowników.

Jak informuje administrator obiektu czyli OCS podobnie jak w latach poprzednich oprócz stałej infrastruktury, boisk, placu zabaw, urządzeń pływających, czynna będzie również kawiarenka. Organizatorzy kąpieliska przypominają, że na terenie całego kompleksu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.

Należy żałować, że zapowiadana rozbudowa infrastruktury " Żwirek" utknęła w miejscu. Niestety wysychające powoli kąpielisko w Obornikach jest jedynym otwartym akwenem wodnym w Obornikach nad którym można schłodzić się w upalne wakazyjne dni.

Alternatywą jest Rogoźno, gdzie gmina zaczęła wreszcie przywracać do życia plaże nad Jeziorem Rogozińskim. Odnośnie czystości wód w jeziorze Rogozińskim niestety nie ma aktualnych badań, na które czekamy. Tam sezon kąpielowy ma rozpocząć się od 24.06.2019.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież