Bezpłatne toalety w centrum Obornik

Na dawnym dworcu PKS w Obornikach są czynne toalety.

Problem toalet na obornickich dworcach pojawił się po wycofaniu z inwestycji przez koleje. Gmina Oborniki skupiła się na budowie dworca autobusowego. Złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji obejmujący parking po byłym dworcu autobusowym, ścieżkę łączącą go z "małym dworcem" i na nowym dworcu autobusowym. Świadomie zrezygnowała z budowy poczekalni i toalet, którym miała się zająć spółka kolejowa. Wycofanie się z uzgodnień państwowej spółki spowodowało, że władze Obornik obudziły się z przysłowiową ręką w nocniku. Dla samorządu nie byłoby problemu, gdyby wiedziała o planach kolejarzy. Przy refundacji kosztów inwestycji na poziomie 85% nie stanowiłoby to, aż tak wielkiego wysiłku finansowego. 

Niestety pasażerowie musieli korzystać z toi toi ustawionych przy budynku dworca kolejowego. Teraz mogą korzystać także z toalet przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Po zakończeniu prac związanych z budową parkingów na dawnym dworcu PKS pojawiły się tam nowoczesne toalety. Można z nich korzystać zupełnie bezpłatnie.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież