Wrócił zegar na kamienicę przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Oborniczanie po wielu latach znów zobaczyli zegar na kamienicy przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Oficjalnie odsłonięcie zegara nastąpi 16 czerwca. Czasomierz na tej kamienicy widnieje na widokówkach z okresu międzywojennego. Przez wiele lat dbał o niego Narcyz Apolt, który prowadził w tej kamienic skład.  W latach dziewięćdziesiątych zegar został zdjęty. Taką decyzję podjął zegarmistrz Turgula. Wynajmujący pomieszczenia cechmistrz nie potrafił naprawić zegar i go zdemontował.

Oborniki w tym roku obchodzą 680-lecie. Dzięki przychylności aktualnego właściciela zegar znów pojawił się na ścianie.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież