fbpx

Oborniki miasto rowerów! CZAS NA ROWER

Codziennie można publikować dziesiątki zdjęć i informacji na temat korków w Obornikach, nie jest łatwo. Proponujemy aby przestać narzekać i kto może aby zamienił samochód na rower!

Synoptycy zapowiadają ocieplenie, pogoda będzie sprzyjała, tak więc OBORNIKI CZAS NA ROWERY! Gmina Oborniki dołożyła sporych starań budując całą sieć ścieżek rowerowych, warto więc zweryfikować ich stan oraz użyteczność.

Praktycznie z każdej strony Obornik oraz w samym mieście można poruszać się rowerem bez większego skrępowania i co najważniejsze, szybko i bez stania w korkach.

Zachęcamy wszystkich właścicieli firm aby promowali wśród swoich pracowników taką formę komunikacji. Apelujemy do władz Gminy i Powiatu – zachęcajcie pracowników do zamiany samochodów na rowery!

Proszę sobie wyobrazić sytuację w której od jutra czy od poniedziałku większość urzędników w Urzędzie Miasta i Gminy w Obornikach oraz Starostwa Obornickiego do pracy przyjechałaby rowerami!

Kto z Państwa pamięta czasy w których nie było korków w Obornikach. Dla młodszych mieszkańców chyba jest to nieosiągalne wspomnienie. Nie chodzi o wyśmiewanie obecnej sytuacji, a wręcz o jej wykorzystanie. Za kilkanaście dni sytuacja zapewne zacznie się normalizować, jednak do tej pory przejazd przez Oborniki to prawdziwy koszmar, tak więc CZAS NA ROWER.

Może się uda i choć część z Państwa zrezygnuje z jazdy samochodem do zakorkowanych Obornik. Prosimy wszystkich Państwa o wparcie akcji!

Ps. Oczywiście alternatywą jest po prostu spacer, ważne aby pozostawić samochód na parkingu, w garażu itp.