Co ze strajkiem w szkołach w Powiecie Obornickim?

Planowany na poniedziałek 8.04.2019 strajk nauczycieli wywołuje ogromne emocje, według uzyskanych informacji we wszystkich szkołach w Powiecie Obornickim może dojść do strajku.

Nauczyciele i pracownicy mogą podjąć decyzję o podjęciu akcji strajkowej w konkretnym dniu i nie muszą wcześniej informować o tym pracodawcy, przez co jakiekolwiek informacje uzyskiwane przed rozpoczęciem akcji strajkowej nie są wiarygodne.

Na wystosowane konkretne zapytanie przez nasz portal do szkół i przedszkoli niestety otrzymaliśmy odpowiedź tylko z kilku placówek. W oparciu o te dane przewiduje się, że w strajku weźmie udział większość nauczycieli (w niektórych szkołach jest to 100% nauczycieli). Średnia liczba, opierająca się o uzyskane wiadomości, to około 94% nauczycieli deklarujących przystąpienie do strajku. Podkreślamy, że jest to tylko szacunek i dopiero w poniedziałek okaże się ile osób faktycznie przystąpi do strajku.

Środowisko nauczycieli jest bardzo mocno zmobilizowane i zdeterminowane do walki o siebie. Na obecną chwilę można więc stwierdzić, że strajk w większości placówek oświatowych w Powiecie Obornickim jest praktycznie pewny!

Gmina Oborniki przygotowała dla uczniów propozycje zajęć zastępczych. Szczegóły zawiera opublikowana na stronie UM Oborniki informacja graficzna.

zdjęcie nagłówkowe - https://www.facebook.com/znpedupl/

 strajk oborniki

 

Komentarze  

#1 Anula 2019-04-07 11:08
A rozumiem, że rodzicie nie mogą pójść do pracy tylko mają dowozić dzieci na 2-3 godziny do OOK - super pomoc ! Gratulacje!

A co z opieką dla dzieci przedszkolnych?
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież