fbpx

Obornickie Łazienki z plażą?

Obornickie Łazienki wzbogacą się w przyszłości o plażę.

W związku z budową obwodnicy i związaną z nią przebudową mostu Park Obornickie Łazienki stanowi dziś plac budowy. To jednak się zmieni, a Łazienki znów będą zachwycać. Tym bardziej, że  6 marca w Poznaniu Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na wykonanie w tym miejscu piaszczystej plaży nadrzecznej wraz z infrastrukturą.

W ramach projektu na Łazienkach oprócz piasku pojawią się:  drewniana altana, podwójna pergola, betonowe leżaki, budynek gospodarczy, ławki oraz stoły do gier planszowych (szachy, warcaby, halma itp.).Przedsięwzięcie przyczyni się do tworzenia przestrzeni do integracji i aktywizacji społeczności lokalnej, stanowiąc w centrum miasta wspaniałe miejsce do wypoczynku dla całych rodzin.

Zakończenie projektu nazwanego „Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Łazienek Obornickich poprzez budowę plaży i zaplecza gospodarczego” planowane jest na koniec sierpnia. Zarząd Województwa dofinansował inwestycję w 74% (143 378 zł), w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach EFMR (Europejski Fundusz Morski i Rybacki) wynosi 121 871, 30 zł.