fbpx

Mecze ligowe tylko przy ul. Objezierskiej!

Gmina Oborniki chce zmienić zasady zarządzania obiektami sportowymi.

Rozwijąjące się kluby sportowe potrzebują dobrej infrastruktury sportowej. Szczególnie dotyczy to zespołów piłkarskich. Stan boisk nie powala nikogo, a utrzymywanie ich nie jest tanie. W ostatnim czasie narodził się pomysł, który może wiele w tym zakresie zmienić.

Utrzymywanie tak wielu boisk w gminie nie służy poprawie jakości. Zmieńmy to - mówił nam stanowczo Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ariel Mańczak. Zastanówmy się nad jednym głównym boiskiem, na którym wszystkie zespoły będą rozgrywać oficjalne mecze. Będzie zapewnione odpowiednie zaplecze dla zespołów, a i kibice będą miec lepsze warunki.

Radny pytany o jakiej lokalizacji myśli odpowiedział:

Stadion przy ul. Objezierskiej jest chyba jedynym słusznym rozwiązaniem. Wystarczy rozbudować infrastrukturę związaną z szatniami, aby mogło dziać się tam naprawdę wiele, jak na reprezentacyjny obiekt przystało.

Nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Tomaszem Szramą. Wg nieoficjalnych informacji projekt jest już mocno zaawansowany. Stadion w Objezierzu ma być rezerwowym i odbywać się mają na nim tylko mecze towarzyskie. Boisko w Rożnowie natomiast ma być wyłącznie na użytek i potrzeby szkoły. Roznovia i Orkan będę mogły jednak trenować na swoich dotychczasowych obiektach.

Aktualizacja 22:04

Powyższa informacja jest żartem Prima Aprillis. Nie zmienia to jednak faktu, że stan infrastruktury sportowej w gminie Oborniki, jak w i powiecie obornicki, aż tak świetny. Coś trzeba z tym zrobić. Temat będzie poruszać w biężącym tygodniu.