Przejdź do głównej treści

Krystian Szymczak wybrany Sołtysem Jaracza

| eoborniki.pl. fot nadesłane przez MK | Lokalne

KrystianSzymczak został wybrany nowym Sołtysem Jaracza.

Wieczór wyborczy w Jaraczu miał miejsce 22 marca. W świetlicy wiejskiej zgłoszono 2 kandydatów. Dotychczasowy sołtys Damian Nerkowski otrzymał 41 głosów. Jego konkurent Krystian Szymczak otrzymał 7 więcej. Tym sposobem w Jaraczu doszło do zmiany sołtysa.

Sołtysowi Jaracza i Radzie Sołeckiej życzymy wielu pomysłów na rozwój Jaracza.

W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.