Już niedługo rozpocznie się remont mostu na Warcie

Urząd Miejski w Obornikach informuje o kończącej się budowie mostu tymczasowego.

O konieczności mostu na rzece Warcie w Obornikach mówiło się już kilka lat temu. Badania ekspertów mówiły o tym jednoznacznie. W końcu ten moment musiał nastąpić. Nie może też dziwić, że mieszkańcy regionu obawiają się sytuacji z zamkniętą przeprawą. Dziś na swojej stronie informacje o kończącej się budowie mostu tymczasowego podała strona Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Budząca sporo obaw mieszkańców i prawdziwe być albo nie być dla ruchu w Obornikach, czyli remont tzw. dużego mostu na Warcie trwa już od kilku miesięcy.

Alina Cieślak, Główny Specjalista ds. komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia – wykonawca realizuje budowę mostu tymczasowego, która potrwa do końca I kwartału bieżącego roku. Po wybudowaniu przeprawy i przełożeniu ruchu wiosną rozpocznie się gruntowny remont istniejącego mostu, który potrwa do końca roku.

Mamy nadzieję, że owe przełożenie ruchu  przebiegnie bezproblemowo i nie spowoduje utrudnień. Most tymczasowy spełni zaś swoją rolę i budowany z taką pieczołowitością będzie stanowił doskonałe zastępstwo dla remontowanej przeprawy.  

O zmianach w organizacji ruchu będziemy na pewno pisać na naszym portalu. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież