fbpx

Już niedługo rozpocznie się remont mostu na Warcie

Urząd Miejski w Obornikach informuje o kończącej się budowie mostu tymczasowego.

O konieczności mostu na rzece Warcie w Obornikach mówiło się już kilka lat temu. Badania ekspertów mówiły o tym jednoznacznie. W końcu ten moment musiał nastąpić. Nie może też dziwić, że mieszkańcy regionu obawiają się sytuacji z zamkniętą przeprawą. Dziś na swojej stronie informacje o kończącej się budowie mostu tymczasowego podała strona Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Budząca sporo obaw mieszkańców i prawdziwe być albo nie być dla ruchu w Obornikach, czyli remont tzw. dużego mostu na Warcie trwa już od kilku miesięcy.

Alina Cieślak, Główny Specjalista ds. komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia – wykonawca realizuje budowę mostu tymczasowego, która potrwa do końca I kwartału bieżącego roku. Po wybudowaniu przeprawy i przełożeniu ruchu wiosną rozpocznie się gruntowny remont istniejącego mostu, który potrwa do końca roku.

Mamy nadzieję, że owe przełożenie ruchu  przebiegnie bezproblemowo i nie spowoduje utrudnień. Most tymczasowy spełni zaś swoją rolę i budowany z taką pieczołowitością będzie stanowił doskonałe zastępstwo dla remontowanej przeprawy.  

O zmianach w organizacji ruchu będziemy na pewno pisać na naszym portalu.