Przejdź do głównej treści

Syreny i dzwony na 100-tną rocznicę!

| MP | Komunikaty

Dzisiaj o godzinie 16: 40 włączone zostaną syreny ostrzegawcze, a we wszystkich kościołach będą biły dzwony kościelne.

Sygnały dźwiękowe oraz dzwony uruchomione zostaną w związku z upamiętnieniem setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w dniu 27 grudnia 1918r. 

 

 

 

 

W związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza parafialnego w Obornikach dokonana zostanie zmiana organizacji ruchu. 
Koleje Wielkopolskie wprowadziły korektę do rozkładu jazdy pociągów. Na linii Poznań -Piła związane są z pracami na stacji Oborniki Wielkopolskie Miasto.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. W niedzielę, 26 października 2025 r., przez region przechodzą przelotne opady deszczu i lokalne burze. W drugiej części dnia nasili się również wiatr, którego porywy mogą osiągać nawet 75 km/h.
Biuro Ruchu Drogowego KGP w Warszawie, Instytut Transportu Samochodowego, Starosta Obornicki oraz Przedsiębiorcy prowadzący Stacje Kontroli Pojazdów zachęcają do wzięcia udziału w akcji darmowego sprawdzenia oświetlenia pojazdów.
Po roku od pierwszych rozmów o planie zagospodarowania dla Pacholewa temat wraca na stół. Gmina Oborniki zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie, które odbędzie się 21 października 2025 r. w urzędzie oraz online.
Liczne wyłączenie prądu zaplanowała spółka Enea Operator w miesiącu październiku, ale także w kolejnym. Z czasowymi utrudnieniami z dostępem do energii elektrycznej mają mieć mieszkańcy miejscowości z całego powiatu obornickiego.
W świetlicy wiejskiej w Nininie odbędzie się 15 października zebranie. Mieszkańcy będą wybierać nowego gospodarza wsi.