Przejdź do głównej treści

Wiosna za oknem, a więc będzie burzowo

| eoborniki.pl, pogodynka, um oborniki | Komunikaty

wiosna za oknem, a wiec bedzie burzowo fot um oborniki

Meteorolodzy przewidują wystąpienie burz z gradem. Ostrzeżenie obejmuje cały obszar województwa wielkopolskiego.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia – BURZE Z GRADEM.
1. W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń oraz ostrzegania ludności przekazujemy treść Komunikatu Nr 13 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 23 kwietnia 2018 r.
2. Zjawisko/stopień zagrożenia: BURZE Z GRADEM /1.
3. Obsza: województwo wielkopolskie.
4. Ważność: od godz. 14:00 dnia 23 kwietnia 2018 do godz. 19:00 dnia 23 kwietnia 2018 r.
5. Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.
6. Prawdopodobieństwo: 80%
7. Czas wydania przez PCZK: 2018-04-23 godz. 10.07.
8. Uwagi: komunikat może być aktualizowany.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Od późnych godzin wieczornych do wtorkowego poranka kierowcy i piesi muszą liczyć się ze śliskimi drogami i chodnikami. Prognozowane są opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem oraz spadek temperatury poniżej zera.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla powiatu obornickiego. Najpoważniejsze dotyczy opadów marznącego deszczu i obowiązuje do poniedziałkowego poranka.
Mieszkańcy powiatu obornickiego muszą zachować szczególną ostrożność w nadchodzącą niedzielę. Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Komunikat ten jest kluczowy dla wszystkich osób zaangażowanych w 34. Finał Wielkiej Ork…
Przewodniczący Rady Miejskiej  w Obornikach Paweł Drewicz zaprasza na XXV (25) sesję Rady Miejskiej w Obornikach, która odbędzie się 28 stycznia 2026 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach, ul. marsz. J. Piłsudskiego 76.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla powiatu obornickiego. Ślisko będzie zwłaszcza w godzinach nocnych i porannych – apel o ostrożność kierowany jest do kierowców i pieszych.
Zrób zdjęcia rozpoznawalnych zdjęć Gminy Rogoźno i wygraj nagrody. Od 12 stycznia rusza konkurs "Gmina Rogoźno w obiektywie – Kalendarz 2027".
Powiat obornicki znalazł się na zachodniej granicy strefy, w której IMGW prognozuje silniejsze opady śniegu i zamiecie. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę, 11 stycznia 2026 r.