Przejdź do głównej treści

Zamknięte przejazdy kolejowe w Obornikach

| eoborniki.pl, um oborniki | Komunikaty

przejazd kolejowy oborniki lukowska

Do piątku godzin wieczornych zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach.

Firma PORR S.A. informuje, że w dniach 22,23 i 24 marca planowane jest czasowe zamknięcie przejazdów kolejowych w Obornikach.

Od dziś, 22 marca (od godz. 7.00) do piątku 23 marca (do godz. 20.00) zamknięty  będzie przejazd w ciągu ulicy Łukowskiej w Obornikach. Natomiast w sobotę, 24 marca (w godz. 7.00-20:00) zamknięty będzie przejazd w ciągu ulicy Kowanowskiej.

Zamknięcie związane jest z wymianą nawierzchni torowej na wymienionych przejazdach, którą wykonuje Firma PORR S.A. jako lider konsorcjum Wykonawcy inwestycji pod nazwą „Modernizacja linii kolejowej nr 354 Poznań Główny PoD- Chodzież-Piła Główna”.

Firma podkreśla, że podane godziny mają charakter orientacyjny, a czas zamknięcia może być krótszy.

27 sierpnia 2025 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej. 
Enea Operator Sp. z o.o. zaplanował kilka wyłączeń prądu. Utrudnienia w dostępię do energii elektrycznej wystąpić mają do końca sierpnia tylko w gminie Oborniki.
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował najnowsze wyniki badań jakości wody dla kąpielisk w naszym regionie. Według pomiarów wykonanych 13 i 14 sierpnia 2025 r., wszystkie miejsca wyznaczone do kąpieli w powiecie obornickim mają wodę przydatną do kąpieli.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed upałami. Obowiązuje ono do piątku, 15 sierpnia, godz. 20:00, z prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 80%.
Od poniedziałku, 18 sierpnia br., rozpoczną się prace związane z remontem drogi krajowej nr 11 w Ujściu. Zostanie zamknięty pas ruchu w kierunku Poznania między rozbudowywanymi mostami. Na czas remontu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie poinformował o planach pracy rady w miesiącu sierpniu. Sesja zaplanowana jest na 27 sierpnia. 
Obornickie święto plonów odbędzie się w tym roku w Słonawach. Biuro Promocji i Sportu zachęca do zgłaszania delegacji wieńcowych.