Ponownie smog w Wielkopolsce

smog w wielkopolsce oborniki

Na obszarze Województwa Wielkopolskiego występuje dziś wysokie stężenie pyłu PM10.

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń oraz ostrzegania ludności Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego  w Obornikach przekazuje treść ostrzeżenia wydanego (na podstawie komunikatu WIOŚ w Poznaniu) przez Dyżurnego WCZK w Poznaniu dnia 20 marca 2018 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: PYŁ PM10, na obszarze Województwa Wielkopolskiego. Od godz. 07:30 dnia 20 marca 2018 r. do godz. 24:00 dnia 20 marca 2018 r. (z możliwością przedłużenia).

Ze względu na dostateczną i średnią jakość powietrza ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko (osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy), które mogą odczuwać skutki zdrowotne, pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło.

O negatywnych skutkach anomalii proszę informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 61 29 73 148, 722 323 227, fax. 61 29 73 147).

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież