Ciągle potrzebna jest pomoc dla pogorzelców z Urbania

Ciagle jest potrzebna pomoc dla pogorzelcow z Urbania

Nadal jest potrzebna pomoc dla pogorzelców z Urbania, którzy stracili swój majątek.

Władze Gminy Oborniki starają się aktywnie pomagać poszkodowanym. W ostatnim czasie wysłano do firm w regionie i nie tylko apele o pomoc.

Za-ca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk jest po spotkaniu z szefem Brico Marche Panem Krzysztofem Ratajczakiem i otrzymał zapewnienie o wsparciu materiałowym ze strony firmy. Za to serdecznie dziękuje.

Wspaniałych firm jest dużo więcej, na apel odpowiadają lokalni przedsiębiorcy, m.in. firma OFO z Bogdanowa i Heiliński z Rożnowa chcą przekazać okna.

Aktualnie władze czekają na wyliczenia ilościowe inspektora i dane zostaną przekazane firmom.

Burmistrz Obornik cały czas wraz z OPS-em na czele z Panią Dyrektor Panią Hanną Kniat -Szymańską i pracownikami podejmują wszystko co mogą:

Gmina prowadzi szeroką akcję informacyjną i medialną, a Dział Promocji na bieżąco aktualizuje informacje. Udzielona została pomoc materialna na starcie. OPS objął akcją zbiórki wraz ze Stowarzyszeniem Pani Grażyny Stachowiak LUDZKI GEST. TPD dało paczki i zbiera środki na pralkę, wspiera także w zakresie przyborów szkolnych. Zbierane są rzeczy, meble i także w Urbaniu uruchomiono punkt zbiórki. Dzieci objęte są pomocą psychologiczną.

Urząd podjął się wywozu wspólnie z PGKiM wszystkich materiałów pozostałych po spaleniu domu. Wywiezione zostało już około 10 kontenerów! Na bieżąco rodzina  korzysta z pomocy w takim zakresie jak potrzebuje. Gmina udostępniła lokal zastępczy z dostosowaniem go do potrzeb rodziny wraz z łóżkami, meblami i innymi potrzebnymi rzeczami. W sposób ciągły samorząd czuwa nad poszkodowanymi i apeluje także mocno o włączenie się do akcji wsparcia FINANSOWEGO.

W listopadzie rodzina otrzymadalszą pomoc finansową z OPS-u. Razem zróbmy wszystko, by rodzina mogła jak najszybciej zapomnieć o tragicznym zdarzeniu i WRÓCIĆ DO SIEBIE!

Jest potrzeba wsparcia finansowego nie tylko od samorządu, ale przede wszystkim od ludzi dobrej woli. Dlatego apelujemy o choćby drobne wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy Hospicyjnych „Ludzki gest” im. Jana Pawła II. Nr konta: 13 1140 2004 0000 3102 7708 5624 z dopiskiem DLA POGORZELCÓW.

W imieniu poskzodowanych za wszystko już teraz bardzo dziękujemy.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież