Oborniccy Fanatycy tradycyjnie zbierają środki na mogiły powstańców

oborniccy fanatycy zbieraja na mogily powstancow

Oborniccy Fanatycy ponownie będą kwestować na cmentarzach. Celem zbiórki będą środki na renowacje grobów powstańców.

Komunikat Obornickich Fanatyków:

 1. Drodzy kibole i ludzie dobrego serca.!!!
 2. Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, w którym pochylamy się nad grobami swoich bliskich. Będąc na cme...ntarzach udowadniamy, że pamięć po zmarłych jest nam cały czas bliska i w ten wyjątkowy dzień jednoczymy się z nimi.
 3. Niestety na Wielkopolskich cmentarzach są też groby, zapomniane, opuszczone, albo nie ma już kto się nimi opiekować.
  Wśród nich są groby Powstańców Wielkopolskich.
 4. Przypomnijmy, że Powstanie Wielkopolskie to jedno z największych a na pewno najbardziej udany zryw narodowy.
 5. Pamiętając o bohaterach tego niezwykłego wydarzenia kibole Lecha od wielu lat, 31 października oraz 1 listopada organizują zbiórki na renowację mogił oraz pomników naszych bohaterów.
 6. Z ogromną dumą informujemy, że po raz kolejny do zbiórki włączają się Oborniccy Fanatycy ,którzy będą wyposażeni w odpowiednie identyfikatory i przeprowadzą kwestę na dwóch cmentarzach w naszej gminie. Są to: Cmentarz parafialny w Obornikach oraz cmentarz w Objezierzu.
  Naszych wolontariuszy będzie można spotkać 1 listopada w okolicach w/w cmentarzy.
 7. Chcemy poinformować, że zbiórka datków odbędzie się za aprobatą oraz wstawiennictwem administratorów cmentarzy: ks. proboszcza Józefa Kamzola oraz ks. proboszcza Zbigniewa Szlachetki.
 8. CZEŚĆ BOHATEROM I CHWAŁA POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!!!

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież