Przejdź do głównej treści

Nadchodzą burze!

| eoborniki.pl za imigw | Komunikaty

Nadchodza burze

Od godzin popołudniowych w powiecie obornickim mogą wystąpić burze.

IMGW ostrzega przed wystąpieniem burz z gradem. Deszcz lokalnie może spaść w ilości do 40 mm, a siła wiatru może wynieść do 80 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest oceniania na 85%.
 
Burze mogą występować od 16.00 do 1.00 w nocy.

 

 

Oborniccy radni będą obradować 17 lipca w ramach zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji. Komunikat opublikowało Biura Rady Miejskiej w Obornikach.
Kierowcy i pasażerowie linii 22 muszą uzbroić się w cierpliwość. Zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Cmentarnej w Rożnowie zostało przedłużone – ruch ma wrócić do normy 20 lipca.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o darmowych poradach psychologa. Jest ostatni moment na zgłoszenie.
Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach wybudowany zostanie lewoskręt. Ma on poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Rudki.
Enea Operator zaplanowała prace sieciowe w gminach Oborniki i Rogoźno. Od 7 do 15 lipca prądu czasowo zabraknie m.in. w Bogdanowie, Bąblinie, Niemieczkowie, Lulinie i Rożnowicach.
Operator Enea informuje, że naprawa awarii w Obornikach może potrwać do późnych godzin.
IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami dla regionu. Od 30.06.2026 r. od godz. 18:00 do 1.07.2026 r. do godz. 02:00 możliwe są ulewy, grad i porywy wiatru do 100 km/h.