Uwaga - zanieczyszczenie powietrza i marznące opady!

uwaga slisko zanieczysczenie

 

W dniu dzisiejszym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało dwa  ostrzeżenia, jedno dotyczy zanieczyszczenia powietrza drugie możliwości marznących opadów!

 

Od godz. 08:00 dnia 30.01.2017 r do godz. 24:00 dnia 30.01.2017 r. (z możliwością przedłużenia) istnieje zagrożenia skażenia powietrza pyłami PM10 i PM2,5.

Ze względu na średnią jakość powietrza w: Poznaniu, Borówcu, Koninie, Pile, Kaliszu w dniu dzisiejszym (30.01.2017 r.) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz w bardzo złą jakość powietrza
w Poznaniu i w Kaliszu dla pyłu PM2,5 – dla czasu uśredniania 1 godzina – osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy szczególnie podatne na negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz, nie zalecane są aktywności na zewnątrz.

W związku z nadchodzącym ociepleniem możemy spodziewać się niebezpiecznych, marznących opadów. Opady prognozowane są od godz. 18:00 dnia 30.01.2017 r do godz. 10:00 dnia 31.01.2017 r.

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Opady będą występowały głównie w zachodniej części województwa. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.”

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież