Kolejne ostrzeżenie o silnych wiatrach!

las

Meteorolodzy ostrzegają o silnych wiatrach od godziny 6 rano do około godziny 13:00, 10 listopada. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu.

Zachodnie i północno-zachodnie wiatry są przeważające w Polsce. Najlepiej widać to po drzewach, które rosną kształtując swój pokrój w ten sposób aby uodpornić się na wiatry wiejące z konkretnego kierunku. Niemiej jednak drzewa osłabione np. przez szkodniki, grzyby lub po prostu stare, często spróchniałe w środku przewracają się czasami nawet od niezbyt silnych podmuchów. Warto jednak pamiętać, ze las stanowi ogromną i skuteczną ochronę przed wichurami!

Ostatnie wiatry wyrządziły znikome szkody w okolicznych lasach, sporadycznie można spotkać złamane stare, osłabione drzewa.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież