Przejdź do głównej treści

Do 16 kwietnia będzie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach

| Łukasz | Komunikaty

Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie czasowo zamknięty. Informację przekazała firma PORR.

Od kilku miesięcy w Obornikach trwają prace związane z budową drugiego toru oraz rozbudową mostu na rzece Warcie. Wykonawca zadania, tj. spółka PORR, w ramach konieczności wykonywania określonych prac zmuszona jest wprowadzać zmiany w organizacji ruchu. 

W najbliższym czasie kierowców czeka utrudnienie związane z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Łukowskiej w Obornikach. Nadal będą mogli korzystać z przejścia piesi.

Z uwagi na prowadzone prace, przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie czasowo zamknięty w okresie:

od 30 marca do 16 kwietnia 2026 r.

W tym czasie wprowadzone zostaną zmiany czasowe w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Wyłączony zostanie m.in. przystanek na ul. Łukowskiej. Dokładne zmiany przedstawimy przed weekendem.

Do kierowców apelujemy już dziś, aby zwracali uwagę na zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywały do połowy kwietnia br. 

 

Od 12.05.2026 r. do 2.06.2026 r. przejazd kolejowy w Parkowie będzie zamknięty. Gmina Rogoźno zmienia kolejność przystanków na liniach 31 i 32, a przystanek „Parkowo, Skrzyżowanie” nie będzie obsługiwany.
S.C. Transport poszukuje kierowców z kategorią D. Przewoźnik poszukuje pracowników na cały etat, ale także w krótszym zakresie czasu.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach ponownie nie zostanie otwarty zgodnie z zapowiedziami. Firma PORR S.A. przesunęła termin zakończenia prac do 18.05.2026 r., choć jeszcze kilka dni temu zapewniano, że wcześniejsza data nie jest zagrożona.
Od poniedziałku, 4 maja 2026, na ulicy Wojska Polskiego w Rogoźnie zmieni się organizacja ruchu. W związku z remontem pasa drogowego, jedna z głównych arterii miasta stanie się jednokierunkowa. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia i korzystać z objazdu wyznaczonego ulicą Fabryczną. Zmiany…
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach będzie zamknięty do 11 maja. 
We wtorek, 28.04.2026 r., w Lulinie doszło do awarii sieci wodociągowej. Mieszkańcy muszą liczyć się z brakiem wody w godzinach od 8:00 do 13:00.
W Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbędzie się 30 kwietnia XXXI sesję Rady Powiatu Obornickiego.