Przejdź do głównej treści

Niskie temperatury i oblodzenie

| Marcin | Komunikaty

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla przeważającej części Polski. Niskie temperatury i oblodzenie po opadach deszczu!

Lokalnie pojawią się oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, przy gruncie od -4°C do -1°C, lokalnie -6°C. Uwagi: Oblodzenia możliwe w szczególności na mostach, wiaduktach i na wyniesieniach terenu.

Ostrzeżenie dla powiatu obornickiego jest ważne od 2024-11-22 19:00 do  2024-11-23 09:00.

źródło: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu 

W związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza parafialnego w Obornikach dokonana zostanie zmiana organizacji ruchu. 
Koleje Wielkopolskie wprowadziły korektę do rozkładu jazdy pociągów. Na linii Poznań -Piła związane są z pracami na stacji Oborniki Wielkopolskie Miasto.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. W niedzielę, 26 października 2025 r., przez region przechodzą przelotne opady deszczu i lokalne burze. W drugiej części dnia nasili się również wiatr, którego porywy mogą osiągać nawet 75 km/h.
Biuro Ruchu Drogowego KGP w Warszawie, Instytut Transportu Samochodowego, Starosta Obornicki oraz Przedsiębiorcy prowadzący Stacje Kontroli Pojazdów zachęcają do wzięcia udziału w akcji darmowego sprawdzenia oświetlenia pojazdów.
Po roku od pierwszych rozmów o planie zagospodarowania dla Pacholewa temat wraca na stół. Gmina Oborniki zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie, które odbędzie się 21 października 2025 r. w urzędzie oraz online.
Liczne wyłączenie prądu zaplanowała spółka Enea Operator w miesiącu październiku, ale także w kolejnym. Z czasowymi utrudnieniami z dostępem do energii elektrycznej mają mieć mieszkańcy miejscowości z całego powiatu obornickiego.
W świetlicy wiejskiej w Nininie odbędzie się 15 października zebranie. Mieszkańcy będą wybierać nowego gospodarza wsi.