Przejdź do głównej treści

Kolejne ostrzeżenia meteorologiczne (akt)

| Marcin | Komunikaty

IMGW-PIB wydało kolejne ostrzeżenie wielu powiatów w Polsce, w tym i dla obornickiego. Cały czas ostrzeżenia dotyczą burz.

Nad powiatem obornickim od kilku godzin szaleje burza. Meteorolodzy wydali ostrzenie obowiązujące do 2024-06-03 00:00, przed nami może być trudna noc. Spadła znaczna ilość wody, a zapowiadane są dalsze opady. Do osób znajdujących się w zagrożonych obszarach wysłano kolejny alert RCB.
W chwili, w której piszemy tą informację, znaczne opady występują w Rożnowie, tymczasem w Obornikach deszcz nie pada.

Meteorolodzy ostrzegają przed opadami do 55 mm i wiatrem w porywach do 75 km/h, możliwe jest grad. (źródło IMGW-PIB)

aktualizacja: 19:50

UWAGA! Zmieniono stopień zagrożenia w kolejnym komunikacie. W obecnej chwili podniesiono go do 3. Obserwuje się i nadal prognozowane burze, którym lokalnie będą towarzyszyć ulewne opady deszczu punktowo do 80 mm powodujące podtopienia oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

żródło: IMGW-PIB - pogodynka.pl
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje o darmowych poradach psychologa. Jest ostatni moment na zgłoszenie.
Na ul. Czarnkowskiej w Obornikach wybudowany zostanie lewoskręt. Ma on poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ulicą Rudki.
Enea Operator zaplanowała prace sieciowe w gminach Oborniki i Rogoźno. Od 7 do 15 lipca prądu czasowo zabraknie m.in. w Bogdanowie, Bąblinie, Niemieczkowie, Lulinie i Rożnowicach.
Operator Enea informuje, że naprawa awarii w Obornikach może potrwać do późnych godzin.
IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami dla regionu. Od 30.06.2026 r. od godz. 18:00 do 1.07.2026 r. do godz. 02:00 możliwe są ulewy, grad i porywy wiatru do 100 km/h.
O godz. 12:00 temperatura odczuwalna w naszym regionie sięgała prawie 38°C. IMGW prognozuje na dziś także burze z prawdopodobieństwem 75 procent, dlatego warto śledzić pogodę podczas imprez plenerowych.
IMGW-PIB zaktualizował dane o upale 26.06.2026 r. o godzinie 16:00. Najwyższą temperaturę zanotowano w Opolu i Słubicach, gdzie termometry pokazały 32,4°C.