Skip to main content

Ryczywół. Opłaty za śmieci w 2024 roku bez zmian

| ryczywol.pl, eoborniki.pl | Komunikaty

Mieszkańcy gminy Ryczywół poznali stawki opłat w 2024 roku. Dodatkowo także znane są terminy płatności za odbiór odpadów.

Urząd Gminy w Ryczywole wystosował komunikat, w którym wyjaśnia sprawę opłat za odbiór odpadów. Przede wszystkim ryczywolanie powinni być zadowoleni z pozostawienia wysokości opłat za śmieci. Ta nadal będzie wynosiła 40 zł oraz 38 zł. Szczegóły znajdują się w poniższym komunikacie.

Szanowni mieszkańcy,

informujemy, że dnia 5 grudnia 2023 r. podpisana została umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Ryczywół w 2024 r. Usługę w dalszym ciągu świadczyć będzie Zakład Usług Komunalnych i Transportowych Henryk Siwiński z siedzibą ul. Boguniewska 8, 64-610 Rogoźno. Harmonogramy wywozu odpadów dostarczane będą do gospodarstw domowych przez pracowników ZUKiT H. Siwiński.  

Informujemy także, iż stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2024 r. nie ulegają zmianie i wynosić będą 40 zł/os./m-c, a w  przypadku nieruchomości jednorodzinnych, na których bioodpady kompostowane są w przydomowym kompostowniku i została złożona przez właściciela nieruchomości stosowna deklaracja – 38 zł/ os./m-c. Opłaty należy uiszczać na indywidulany nr rachunku bankowego, wskazany na ostatnim zawiadomieniu bądź w kasie Urzędu Gminy 
w Ryczywole (pon. 8.00 - 14.00, wt. - pt. 7.30-14.00). Terminy opłat również pozostają bez zmian (15.02, 15.04, 15.06, 15.08, 15.10, 15.12).

Szczegółowe harmonogramy wywozu śmieci dostępne są na stronie ryczywol.pl

W Ryczywole ogłoszono wyniki konkursu w zakresie wspierania rozwoju sportu

Gmina Ryczywół ogłosiła wyniki konkursu dotyczącego wspierania rozwoju sportu. Wsparcie finansowe dotyczyło piłki nożnej.

W marcu w Ryczywole będą darmowe badania wzroku

Firma OPTO - BUS zaprasza na bezpłatne badania wzroku. Taka możliwość będzie w środę 13 marca w Ryczywole.

Awaria wodociągu w Obornikach

Od godzin rannych pracownicy PWiK w Obornikach walczą z poważną awarią na ul. Czarnkowskiej w Obornikach. Niestety skutki awarii jeszcze nie w pełni zostały usunięte!

Obornicka komunikacja. Zmiany w okresie ferii

Gmina Oborniki wprowadziła zmiany w rozkładzie jazdy na czas trwania ferii zimowych.

Uwaga! Ćwiczenia NATO!

Od 12 lutego 2024r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W piątek strajk rolników. Będą utrudnienia na DK11

W piątek 9 lutego na DK11 rolnicy zaplanowali strajk. Na terenie powiatu obornickiego ma się pojawić ok. 300 ciągników.

Komunikat meteorologiczny o oblodzeniu!

Już teraz temperatura powoli spada, odczucie zimna spotęgowane jest przez chłodny wiatr. Meteorolodzy ostrzegają przed nocnym ochłodzeniem.