Skip to main content


Oborniki. Wymiana wodomierzy

| MP | Komunikaty
foto: PWIK Oborniki
foto: PWIK Oborniki

PWIK w Obornikach kontynuuje wymianę wodomierzy. Przedsiębiorstwo jest zobowiązane do wymiany wodomierzy, których okres legalizacji dobiega końca.

Wymiana wodomierzy do pomiaru bezpowrotnie zużytej ilości wody jest bezpłatna. W wypadku wodomierzy ogrodowych wymiana dokonywana jest indywidualnie przez właścicieli na ich koszt. Obowiązkiem właściciela posesji jest umożliwienie wymiany wodomierza głównego. Od dnia 14.09.2023 r. wymieniane będą wodomierze główne w: Chrustowo, Górka, Lulin, Nieczajna, Objezierze, Ocieszyn, Osowo Nowe, Osowo Stare, Popówko, Sepno, Sławienko, Stobnica, Sycyn, Urbanie, Uścikowo, Uścikówiec, Wargowo, Wymysłowo, Żukowo.

 

Urząd Gminy w Ryczywole informuje o zmianach w organizacji ruchu na drodze Wiardunki - Gorzewko. 
W związku z przypadającym w czwartek 30 maja świętem Bożego Ciała obornickie targowisko będzie nieczynne.
Od środy rozpocznie się wykaszanie poboczy przy drogach gminnych. Komunikat w tej sprawie opublikował Urząd Gminy w Ryczywole.
Ostrzeżenie o burzach wydano w godzinach rannych, prognozuje się występowanie burz na terenie naszego powiatu po godzinie 13.
W niedzielę miłośnicy kolei będą mogli przejechać się pociągiem Jubilat. Uczci on 145 rocznicę powstania linii kolejowej Poznań - Piła.
Hala sportowa przy ul. Obrzyckiej 88 będzie miejscem organizacji „Giełdy dla mam i nie tylko".
We wtorek 7 maja radni powiatowi zadecydują o kształcie władzy na najbliższe lata. Będzie to pierwsza sesja VII kadencji Rady Powiatu Obornickiego.