Skip to main content

Zima nie odpuszcza, ostrzeżenie o oblodzeniu!

| MP | Komunikaty

Meteorolodzy ostrzegają przed wystąpieniem oblodzenia w części północno- zachodniej Polski, w południowo-zachodniej części Polski mają wystąpić marznące opady.

Dla obszaru powiatu obornickiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem, oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -1°C, lokalnie spadek do -11°C, przy gruncie od -7°C do -4°C, lokalnie -13°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia szacuje się na 80%. *)

Tak niskie temperatury na pewno mogą zaszkodzić wielu roślinom, które jeszcze pozostawiono w ogrodach. Warto zadbać o nie i jak najszybciej ochronić przed mrozem. Dla przykładu polecamy sposób zabezpieczenia przed mrozem traw ozdobnych, zalecanych przez szkółkę traw z naszego regionu:

*) Źródło: pogodynka.pl

 

Zgłaszaj zauważone padłe dzikie ptaki!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Obornikach mając na uwadze aktualną sytuację epizootyczną w zakresie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) i wystąpieniem kilkunastu już ognisk na terenie całego kraju, zwraca się z prośbą o pomoc w zakresie poszukiwania i zgłaszania padłych dzikich ptaków.

Oborniki. Przywrócone kursy komunikacji

Od poniedziałku 26 lutego 2024, Gmina Oborniki powraca zawieszone na okres ferii zimowych kursy komunikacji miejskiej na liniach 24, 25 i 34.

Kolejna sesja obornickich radnych 29 lutego

Rada Miejska w Obornikach obradować będzie ostatniego dnia lutego. Jednym z tematów będą zmiany w statutach sołectw.

W Ryczywole ogłoszono wyniki konkursu w zakresie wspierania rozwoju sportu

Gmina Ryczywół ogłosiła wyniki konkursu dotyczącego wspierania rozwoju sportu. Wsparcie finansowe dotyczyło piłki nożnej.

W marcu w Ryczywole będą darmowe badania wzroku

Firma OPTO - BUS zaprasza na bezpłatne badania wzroku. Taka możliwość będzie w środę 13 marca w Ryczywole.

Awaria wodociągu w Obornikach

Od godzin rannych pracownicy PWiK w Obornikach walczą z poważną awarią na ul. Czarnkowskiej w Obornikach. Niestety skutki awarii jeszcze nie w pełni zostały usunięte!

Obornicka komunikacja. Zmiany w okresie ferii

Gmina Oborniki wprowadziła zmiany w rozkładzie jazdy na czas trwania ferii zimowych.