Przejdź do głównej treści

Śnięte ryby w Wełnie

| Łukasz | Komunikaty

W ostatnich dniach w rzece Wełnie pojawiły się śnięte ryby. Komunikat w tej sprawie wydał Starosta Obornicki.

W związku z wystąpieniem przypadków śniętych ryb w rzece Wełnie prosimy mieszkańców, by do czasu wyjaśnienia przyczyny (około 1 tygodnia) w w/w rzece nie poić zwierząt, nie wędkować oraz unikać kontaktu ze śniętymi rybami. O wynikach badań zabezpieczonych próbek poinformujemy w osobnym komunikacie.

Starosta Obornicki.

 

Pierwszy dzień wiosny w nie będzie tak ciepły, jak wielu z nas się spodziewało. Choć 21 marca to symboliczny czas równonocy wiosennej, natura postanowiła spłatać nam figla.
W nocy z 18.03.2026 r. na 19.03.2026 r. obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed przymrozkami. Synoptycy prognozują spadek temperatury do około -3°C, a przy gruncie nawet do -6°C.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach zaprasza na sesję nadzwyczajną Rady miejskiej w Obornikach.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Obornikach poinformował o wystąpieniu na terenie powiatu obornickiego wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Burmistrz Rogoźna zaprasza na Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności, poczuć sportowe emocje i wspólnie uczcić pamięć Bohaterów.
W dniach 23–27.02.2026 r. w powiecie obornickim zaplanowano wyjątkowo dużo wyłączeń energii elektrycznej. Enea Operator przeprowadzi prace sieciowe na terenie gmin Oborniki, Rogoźno i Ryczywół. Sprawdź, czy Twoja miejscowość jest na liście.
Czwartkowa sesja Rady Powiatu Obornickiego będzie stała pod znakiem sprawozdań za rok 2025.