Przejdź do głównej treści

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami

| MP | Komunikaty

 Wydano ostrzeżenie przed burzami z gradem dla obszaru powiatu obornickiego.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 dnia 15.08.2022 do godz. 24:00 dnia 15.08.2022. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Określono wysokie 80% prawdopodobieństwo wystąpienia.

źródło: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu

 

W związku z zaplanowanym na 11 listopada Biegiem Niepodległości w Obornikach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.
10 listopada obornicka komunikacja będzie dostępna dla swoich pasażerów. Część kursów tego dnia jednak zostanie wycofana.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach sp. z o.o. informuje o przerwie w dostawie wody w Bogdanowie.
Święto Niepodległości będzie obchodzone we wszystkich samorządach. Programem pochwalił się Ryczywół.
Dziś, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To czas refleksji i pamięci o bliskich, ale też wzmożonego ruchu i licznych wizyt na cmentarzach.
Enea Operator zapowiada serię planowych wyłączeń energii elektrycznej w gminach Oborniki, Rogoźno i Ryczywół. Przerwy rozpoczną się 3 listopada i potrwają do 18 listopada 2025 r. Sprawdź szczegółowy harmonogram.
W związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicy cmentarza parafialnego w Obornikach dokonana zostanie zmiana organizacji ruchu.