fbpx

Gmina Rogoźno: Zbiórka odpadów w kwietniu

W miesiącu kwiecień 2021 r. na terenie miasta i  gminy Rogoźno, odbywa się zbiórka odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych. 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem zbiórka odbyła się już 8 kwietnia w miejscowościach: Gościejewo, Laskowo, Tarnowo, Karolewo, Owieczki, Kaziopole, Grudna, Wełna i Dziewcza Struga. Kolejne odbędą się wg poniższego harmonogramu, Najblizszy termin dotyczy: Parkowa, Józefowa, JAracza i Rożnowic.

W dniu 22 kwietnia: Alojzego Twardeckiego, Asnyka, Chabrowa, Dworcowa, Działkowa, Floriana Miśko, Garbacka, Wojska Polskiego, Kochanowskiego, Kolejowa, Konieczyńskich, Konwaliowa, Ks. Werbla, Kwiatowa, Łąkowa, Mickiewicza, Miodowa, Norwida, Orzeszkowej, Piłsudskiego (do torów kolejowych), Polna (od strony ogrodów działkowych), Południowa nr 104-106, Prusa, Reja, Romana Orlika, Różana, Sienkiewicza, Słowackiego, Sobolewskiego, Skautów, Szarych Szeregów, Zaułek, Garbatka nr 25-26b oraz 29-29a.

W dniu 28 kwietnia: Garbatka bez nr 25-26b oraz 29-29a, Słomowo, Szczytno, Międzylesie nr 5-9 i 18, Boguniewo, Nienawiszcz.

W dniu 15 kwietnia: Parkowo, Józefinowo, Jaracz, Rożnowice.

W dniu 30 kwietnia: Rolna, Ruda, Żołędzin, Nowy Młyn, Piłsudskiego od torów kolejowych w kierunku Rudy.

W dniu 19 kwietnia: Cieśle bez nr 10-10d oraz ulice Rzeczna, Potulicka, Krańcowa, Biniewo, Marlewo, Pruśce, Stare, Sierniki, Owczegłowy, Wojciechowo.

W dniu 20 kwietnia: Budziszewko, Studzieniec, Międzylesie nr 1-4b i 10-17, Seminarialna, Krótka, os. Przemysława.

W dniu 21 kwietnia: Brzozowa, Czarnkowska, Fabryczna, Hetmańska, Kasztelańska, Kościuszki, Krzyżaniaka, Leśna, Lipowa, Mała Szkolna, Ogrodowa, Olchowa, Piekarska, Plac Powstańców Wielkopolskich, Polna (od ul. Fabrycznej), Przesmyk, Rynkowa, Rzeźnicka, Sądowa, Słoneczna, Smolary, Topolowa, Towarowa, Wielka Szkolna, Wójtostwo, Wyszyńskiego, Cieśle nr 10-10d, Olszyna, Paderewskiego.

W dniu 26 kwietnia: Boguniewska, Długa, Dojazd, Diamentowa, Gościnna, Plac Jana Pawła II, Kilińskiego, Kościelna, Kotlarska, Kręta, Kwarcowa, Mała Poznańska, Międzyleska, Nowa, Perłowa, Pl. K. Marcinkowskiego, Plażowa, Południowa (bez nr 104-106), Poprzeczna, Rubinowa, Rynkowa (tylko pojemniki wystawiane od Kościelnej), Skrajna, Spokojna, Strzelecka, Szafirowa, Szeroka, Średnia, Topazowa, W. Poznańska, Wągrowiecka, Wąska, Wschodnia, Za Jeziorem, Zachodnia, Żurawia, Międzylesie nr 19-45.

Zbiórką zostaną objęte następujące odpady:

radia, telewizory, inny sprzęt elektroniczny, lodówki, zamrażarki, pralki, wirówki, zlewozmywaki, wanny, kuchenki gazowe, kuchenki węglowe, inny sprzęt AGD, meble, tapczany itp., opony od samochodów osobowych i rowerów, termometry rtęciowe, farby, lakiery, rozpuszczalniki, żarówki, świetlówki energooszczędne oraz różnego typu środki i odczynniki chemiczne. 

Niekompletny sprzęt elektroniczny i elektryczny nie będzie odbierany !!!  (art. 35 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym)

Zbiórce nie będą podlegały odpady od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.