fbpx

Przygotujcie się na mroźną noc.

IMGW-PIB ostrzega przed mrozami. Temperatura może spaść do -16 stopni.

 Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami do -16°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -6°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h. Prognoza dotyczy terminu. od godz. 00:00 dnia 10.02.2021 do godz. 09:00 dnia 11.02.2021.

Mało kto spodziewał się takiej zimy, tym bardziej zachęcamy do większej wyrozumiałości dla samych siebie w czasie poruszania się pojazdami. Apelujemy również aby ograniczyć podróżowanie samochodami, szczególnie jeżeli nie dysponujecie Państwo odpowiednim ogumieniem.

Apelujemy również o odpowiednia zadbanie o zwierzęta domowe. Już jakiś czas temu pisaliśmy o psach zimą, gdzie kilku naszych czytelników opanowało, że psu wystarczy po prostu sucha buda. Być może, czy jednak to problem w tak zimne dni udostępnić czworonogowi jakieś lepszego schronienia?

Apelujemy również aby w czasie spacerów po lesie nie spuszczać psów luzem. Dzika zwierzyna grupuje się po kilka osobników aby tracić jak najmniej ciepła. Puszczony luzem pies potrafi dla zabawy gonić zwierzyną, która traci sporo energii, tak potrzebnej na ogrzanie się. Pamiętajmy, w lesie PIES NA SMYCZY!

Zachowajcie ostrożność i mimo wszystko cieszcie się urokami zimy.