Przejdź do głównej treści

Zamykają drogę do Gębiczyna

| eoborniki.pl, PK Ryczywół | Komunikaty

W miejscowości Radom zostanie zamknięta droga.

Zamknięcie drogi w Radomiu spowodowane jest budową wodociągu. W związku z tym całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta droga na odcinku do Gębiczyna.  Zakaz dotyczy wszelkich pojazdów. Utrudnienia mają potrwać ponad miesiąc czasu, a dokładnie od 16 listopada do 18 grudnia.

Mamy niedzielne popołudnie i niestety nie mamy dobrych wieści pogodowych. Choć wczorajsze komunikaty brzmiały groźnie, dzisiejsza aktualizacja ostrzeżenia IMGW idzie o krok dalej. Przed nami noc, która może przetestować wytrzymałość naszych instalacji grzewczych i... naszą odporność na zimno.
Enea Operator opublikowała harmonogram planowanych wyłączeń energii elektrycznej na początku lutego 2026 r. Publikujemy ogłoszenia dla okresu od 2 do 9.02.2026.
Nasz powiat został objęty ostrzeżeniem IMGW z uwagi na silne mrozy. Synoptycy alarmują: temperatura w nocy może spaść nawet do -18°C! Mroźna aura zostanie z nami co najmniej do wtorku.
Uścikowo, Uścikówiec, Sławienko, Niemieczkowo, Chrustowo, Popowo, Popówko, Urbanie, Sycyn, Przeciwnica, Osowo są bez wody. O awarii sieci wodociągowej poinformowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach.
Od późnych godzin wieczornych do wtorkowego poranka kierowcy i piesi muszą liczyć się ze śliskimi drogami i chodnikami. Prognozowane są opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem oraz spadek temperatury poniżej zera.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia dla powiatu obornickiego. Najpoważniejsze dotyczy opadów marznącego deszczu i obowiązuje do poniedziałkowego poranka.
Mieszkańcy powiatu obornickiego muszą zachować szczególną ostrożność w nadchodzącą niedzielę. Regionalne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Komunikat ten jest kluczowy dla wszystkich osób zaangażowanych w 34. Finał Wielkiej Ork…