fbpx

Przebudują Szkolną i Chłopską

Gmina Oborniki ogłosiła przetarg na przebudowę ulicy Szkolnej i części Chłopskiej. Oferty można składać do 17 września do godz. 9:30.

Ta duża inwestycja poważnie zmieni fatalną komunikację w tym rejonie miasta, doskwierającą zarówno mieszkańcom ulicy, korzystającym z targowiska, jak również realizującym dowozy szkolne przewoźnikom, nauczycielom i rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

W ramach planowanych prac powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa (już od skrzyżowania z ulicą Łazienkową), wyremontowane zostaną chodniki, a przed szkołą powstanie tak potrzebna zatoka autobusowa i przebudowane miejsca parkingowe. Ustawione zostanie nowe oświetlenie, które obejmie również lampy parkowe na terenie Skweru Żołnierzy Wyklętych (znajdującego się przed szkołą). Wszystkie te zmiany pozwolą na utrzymanie bezpiecznego ruchu dwukierunkowego aż do samej szkoły.

To jednak nie jedyne zmiany w tym obszarze. Podczas realizacji inwestycji powstanie bowiem około 35 nowych miejsc parkingowych. Utworzone zostaną poprzez podcięcie istniejącej skarpy, znajdującej się po lewej stronie drogi. Będzie to udogodnienie zwłaszcza dla klientów czwartkowego targu.

Zadowolenia z wyczekiwanej inwestycji nie kryją też rodzice uczniów pobliskiej dwójki – to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo naszych dzieci – podkreślają. Każdy kto choć raz przejeżdżał ulicą Szkolną w okolicach końca lekcji wie, jakie to wyzwanie. Trzeba mieć oczy w koło głowy, a i tak nierzadko uczniowie potrafią wybiec z zaparkowanego na ulicy autobusu – dodają.

Czekaliśmy na to kilka lat - mówi radny Henryk Brodniewicz. Planowaliśmy to zadanie zrobić przy okazji przebudowy targowiska. Wtedy niestety zabrakło środków. Dziś czekamy już tylko na wybór wykonawcy inwestycji - dodał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Inwestycja rozpocznie się zaraz wyborze wykonawcy, który wyłoniony zostanie w ramach przygotowywanego przetargu, o tym będziemy informować na bieżąco.