Przejdź do głównej treści

Akcja honorowego krwiodawstwa już 7 sierpnia

| Łukasz | Komunikaty

W Starostwie Powiatowym w Obornikach odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa.

Organziatorem akcji jest Klub Honorowych Dawców Krwi przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu. 7 sierpnia dawcy krwi będą mogli wesprzeć chorą na nowotwór Lenkę Graś. 

Krew będzie można oddać w godzinach 10:00-16:00.

Zachęcamy do włączenia się do akcji.

oddaj krew

Choć prognozy straszą deszczem i wiatrem, wszystkie zaplanowane na dziś, 23 sierpnia 2025 r., wydarzenia w powiecie obornickim odbywają się zgodnie z planem. Wystarczy parasol lub cieplejszy sweter i można świętować bez przeszkód.
27 sierpnia 2025 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej. 
Enea Operator Sp. z o.o. zaplanował kilka wyłączeń prądu. Utrudnienia w dostępię do energii elektrycznej wystąpić mają do końca sierpnia tylko w gminie Oborniki.
Główny Inspektorat Sanitarny opublikował najnowsze wyniki badań jakości wody dla kąpielisk w naszym regionie. Według pomiarów wykonanych 13 i 14 sierpnia 2025 r., wszystkie miejsca wyznaczone do kąpieli w powiecie obornickim mają wodę przydatną do kąpieli.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed upałami. Obowiązuje ono do piątku, 15 sierpnia, godz. 20:00, z prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 80%.
Od poniedziałku, 18 sierpnia br., rozpoczną się prace związane z remontem drogi krajowej nr 11 w Ujściu. Zostanie zamknięty pas ruchu w kierunku Poznania między rozbudowywanymi mostami. Na czas remontu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie poinformował o planach pracy rady w miesiącu sierpniu. Sesja zaplanowana jest na 27 sierpnia.