Przejdź do głównej treści


UWAGA. Prognoza burzy z gradem

 IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu burze z gradem.

Burze miały pojawić się już przed południem, jak do tej chwili nie spadła jeszcze kropla deszczu, jest ciepło i duszno. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 23:00, 18.06.2020, tak więc jeszcze wszystko może się zdażyć.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz szacuje się na 90%

 

27 grudnia o godz. 16:40, w Obornikach usłyszymy syreny alarmowe. To element treningu systemu alarmowania, ale też symboliczny gest upamiętnienia 107. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W okresie świąteczno-noworocznym rozkład jazdy autobusów ulegnie zmianie. Część kursów zostanie zawieszona, a w Sylwestra autobusy pojadą krócej niż zwykle.
Wyjątkowo w poniedziałek odbędzie się najbliższa sesja Rady Miejskiej w Obornikach.
Kierowcy będą musieli korzystać z innych przejazdów w Obornikach po przedłużeniu zamknięcia ruchu na ul. Kowanowskiej. 
W okresie świąteczno-noworocznym wprowadzona zostaną zmiany w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji. Podyktowane one są przerwą w nauce szkolnej.
W weekend 6–7 grudnia 2025 r. pociągi na odcinku Wargowo – Oborniki Wielkopolskie zostaną wstrzymane z powodu prac torowych. Za cały ruch odpowie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.
Moduł VI – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF - to kolejne szkolenie, na które zaprasza Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach.