fbpx

Gmina Rogoźno bez przypadku zakażenia koronawirusem

Gmina Rogoźno informuje o braku przypadków zakażenia koronawirusem.

Gmina Rogoźno opublikowała komunikat w sprawie koronawirusa:

Nie ma stwierdzonego przypadku (według stanu na dzień 24 marca br.) zachorowania (zakażenia) koronawirusem w naszej Gminie. W kwarantannie domowej (zapobiegawczej) przebywa 26 osób.

W związku z wprowadzonymi dzisiaj nowymi zasadami bezpieczeństwa, apeluję o ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
Prosimy Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji, prosimy o zachowanie spokoju i racjonalne, pozbawione emocji zachowanie. Apelujemy o przestrzeganie wytycznych i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów należy powiadomić o tym stację sanitarno – epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno – zakaźnego. NFZ uruchomił specjalną linię w sprawie koronawirusa – 800 190 590, tel. Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Obornikach (61) 29 60 407, alarmowy 502 305 913.