Ostrzeżenie przed burzą z gradem

W powiecie obornickim mogą wystąpić burze z gradem. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed występowaniem w regionie opadów deszczu z gradem. Komunikat IMiGW obowiązuje do godz. 22:00. Zachowajmy ostrożność.

Burze z gradem
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Obserwuje się i prognozuje się dalsze występowanie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Obowiązuje ostrzeżenie o upale.
Ostrzeżenie 52/2019
Ważne:
Od: 2019-08-27 16:50
Do: 2019-08-27 22:00
synoptyk IMGW-PIB: Przemysław Szrama
Czas wydania: 2019-08-27 16:49
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu
 
Komunikaty meteorologiczne:
Burze z gradem
Sytuacja meteorolgoczna: Miejscami na terenie powiatu obserwowane są burze. Towarzyszą im opady deszczu o natężeniu do 15 mm/10 min oraz grad. Komórki burzowe przemieszczają się powoli na północny zachód. W trakcie burz porywy wiatru do 70 km/h oraz opady deszczu od 20 mm do 30 mm.
Dotyczy powiatów: czarnkowsko-trzcianecki, jarociński, obornicki, poznański, szamotulski, średzki, śremski, Poznań
Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież