Przejdź do głównej treści

Od 2011 roku mamy nowe święto.

| MP | Informacje z kraju

Od przyszłego roku będziemy mogli świętować 6 stycznia, w  Święto Trzech Króli, obchodzone 12 dni po Bożym Narodzeniu. Dzień 6 stycznia został wycofany z kalendarza dni świątecznych, czyli wolnych od pracy w 1960 roku, tak więc obecne przepisy nie ustanawiają nowej tradycji a jedynie przywracają starą.  Stare czy nowe, ma swoich zwolenników i przeciwników, przeciwnicy znajdują się zarówno po stronie pracodawców jak i związkowców.

Wprowadzone rozwiązania bardziej satysfakcjonuje jednak grupę pracodawców, ponieważ w zamian za nowe święto wycofano pracowniczy przywilej odbierania wolnego za świąteczne soboty.

Zabranie przywileju odbierania wolnego za soboty i wprowadzenie nowego święta skutkuje tym, że do 2020 roku liczba dni wolnych wzrośnie zaledwie o jeden dzień. Jest tak ponieważ pracodawcy nie będą musieli oddawać aż 8 dni za święta przypadające w soboty. W 2011 roku pracownicy zyskają jeden dzień i również jeden stracą, czyli nikt nie straci.

 

Od 11 marca 2025 roku zmianie ulegają stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl – Konin. 
PLK SA zakończyły prace nad optymalizacją Portalu Pasażera, poprawiając jego stabilność oraz przywracając funkcje „Pociągi na mapie” i „Trasa na mapie”.
W niedzielę 15 grudnia, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Szybciej pojedziemy m.in. z Warszawy do Szczecina i Białegostoku, z Krakowa do Zakopanego oraz z Wrocławia do Międzylesia. Lepszy dostęp do kolei zapewni 13 nowych przystanków. W rozkładzie jazdy uwzględniono najbardziej korzystne…
Zima na torach to wyzwanie, które podejmujemy z pełnym zaangażowaniem. Dzięki blisko 270 specjalistycznym pojazdom do odśnieżania torów i rozjazdów stałemu monitoringowi oraz ponad 180 zespołom gotowym do szybkiego usuwania awarii i usterek zapewniamy jak najlepsze podróże w trudnych warunkach pogo…
Druhowie z OSP Łomnica k. Jeleniej Góry proszą o wsparcie finansowe.
Kacper Czerwiński cierpi na rzadką chorobę. Na jego leczenie potrzebne jest 16 mln zł!
Jako mały lokalny portal internetowy przyłączamy się do ogólnopolskiego protestu mediów. Globalni giganci zabierają nam możliwości rozwoju, żyją z tworzonych przez nas treści.