Co warto wiedzieć o prowadzeniu firmy w UK?

Prowadzenie własnej firmy w UK, to dla wielu osób najlepszy sposób na optymalizację podatkową. Jednak niektórzy przedsiębiorcy, obawiają się ryzyka i nie wiedzą, w jaki sposób można to osiągnąć. Jak wygląda działalność gospodarcza na wyspach?

Założenie firmy w UK.

Założenie firmy w Wielkiej Brytanii jest proste, jednak konieczne jest posiadanie siedziby na jej terenie. Prowadzenie spółki LTD nie wymaga bycia rezydentem. Przedsiębiorca nie może prowadzić zakładu na terenie Polski, jeżeli chce uniknąć podwójnego opodatkowania. Znalezienie siedziby firmy na wyspach mogłoby być kosztowne i czasochłonne. Dlatego najlepiej powierzyć to w ręce specjalistów, którzy załatwią wszystkie formalności w kilka dni. Bez konieczności osobistego wyjazdu za granicę. Osoby będące rezydentami w UK, spędzające tam przynajmniej 183 dni w roku, mogą założyć odpowiednik działalności gospodarczej- Self-Employed. Jest to korzystne pod względem finansowym, jednak wymaga pobytu na wyspach.

Prawo i podatki.

Brytyjskie prawo podatkowe jest jasne i sprzyjające przedsiębiorcom. Nie ma tam obecnej u nas biurokracji i częstych kontroli. Każdy podatnik ma takie same prawa. Kontrole podatkowe odbywają się raz na kilka lat i zazwyczaj wystarczy do tego rozmowa telefoniczna. Do osiągnięcia rocznego dochodu w wysokości prawie 60 tysięcy zł, nie płaci się podatku. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty opłaca się około 300 zł składek na ubezpieczenie społeczne. Mimo to, okres ten zalicza się, jako składkowy i przysługuje ubezpieczenie oraz opieka zdrowotna.  Prowadząc spółkę LTD nie musimy posiadać kasy fiskalnej. Rozliczając podatki w UK, nie musimy płacić ich w naszym kraju, ponieważ obowiązują umowy międzynarodowe o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Inne korzyści z prowadzenia działalności w UK.

Wystarczy przepracować 10 lat, by ubiegać się o emeryturę. Nie musi to być okres ciągły. Prowadząc spółkę LTD, możemy zatrudnić dyrektorów i dochód podzielić na pensje dla nich. Dochód spółki podzielony na kilka pensji, z których każda nie przekracza kwoty wolnej od podatku, to legalny sposób na uniknięcie obciążeń podatkowych. Prowadząc działalność Self-Employed, odpowiada się własnym majątkiem za długi firmy. W przypadku spółki LTD, majątek dyrektorów nie partycypuje w długach spółki. Nie ma więc ryzyka utraty majątku prywatnego. Spółka LTD (zobacz jak ją założyć z Tax Angels), to idealne rozwiązanie dla freelancerów, którzy mogą pracować z dowolnego miejsca, bez konieczności posiadania fizycznej siedziby. Nie sprawdzi się w każdym wykonywanym zawodzie. Jednak dla wielu osób korzystne może też być prowadzenie spółki w UK i otworzenie jej oddziału w naszym kraju.

Brexit a firma w UK.

Osoby obawiające się wpływu Brexitu na działalność gospodarczą w UK, nie mają powodów do niepokoju. Nie zmienia on warunków prowadzenia firmy. Zachowane zostaną dotychczasowe regulacje prawne. Możemy oczekiwać większych korzyści dla rozwoju biznesu, gdyż Wielka Brytania chcąc pobudzić gospodarkę, będzie dążyła do przyciągnięcia przedsiębiorców. Odrzucenie ograniczeń narzuconych przez unię, pozwoli na samodzielne regulacje gospodarcze, na których skorzystają osoby prowadzące firmy.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież