Rozpoczęły się żniwa (foto)

Żniwa w Wielkopolsce

Rolnicy w Wielkopolsce rozpoczęli żniwa. Tradycyjnie już kombajny pojawiły się w pierwszej kolejności na polach z jęczmieniem ozimym.

Tegoroczne żniwa zapowiadają się na urodzajne. Zima była łagodna i zboża nie wymarzły. Wiosna, choć przez dłuższy czas była chłodna, to jednak nie przeszkodziła bardzo roślinom w ich wzroście. Pierwszym zbożem jest jęczmień ozimy. Rolnicy powini być zadowoleni z jego plonów, podobnie jak z resztą z innych roślin. Urodzajem są po części zasmuceni ci, którzy posiali rzepak. W ubiegłym roku pogoda nie sprzyjała tej roślinie. W tym jest zupełnie odwrotnie. Ceny w skupach mają być z tego powodu niskie.

Niestety żniwa wiążą się ze wzrostem liczby wypadków w rolnictwie, podobnie jak i z pożarami. W tym roku już doszło w Polsce do kilku pożarów na polach. Straż pożarna apeluje do rolników o zwiększenie uwagi i czujności szczególnie, że czeka nas kilka bardzo upalnych dni.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież