Skip to main content


ZM GOAP unieważni przetarg?!

| eoborniki.pl za zm goap | Gospodarka

18 września 2013 Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznań ogłosił listę podmiotów, które będą odbierać odpady w poszczególnych sektorach. W 6 sektorach dojdzie prawdopodobnie do zmian!

Gminę Oborniki nadal będzie obsługiwało PGKiM. Problem powstał w sektorach poznańskich. Przetarg wygrało hiszpańskie konsorcjum FB Serwis. Problem w tym, że za miejsce położenia magazynów podało parking na Junikowie! Teraz GOAP musi zweryfikować czy rzeczywiście jest to ten teren. Jeśli to się potwierdzi to najprawdopodobniej Związek będzie powtarzał przetarg w tych sektorach.

FB Sewis nie podpisało jeszcze umowy z ZM GOAP. Po ogłoszonych wynikach przetargów wpłynęły 3 skargi, które są rozpatrywane. Teraz dodatkowo doszła kwestia parkingu.

PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla swoich najmłodszych pasażerów z okazji Dnia Dziecka.
Średnio co piąta latarnia uliczna należąca do gmin jest zmodernizowana – wynika z danych Signify Poland. Większość z pozostałych 80 proc. to energochłonne oświetlenie sodowe.
Rozwój rynku mieszkaniowego w Polsce jest zjawiskiem dynamicznym, podlegającym licznym zmianom i wpływom zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym.
1 maja Polska obchodzi okrągłą, 20. rocznicę członkostwa w Unii Europejskiej. Przez ten czas była największym beneficjentem unijnych środków – od 2004 roku otrzymała z unijnego budżetu aż 161,6 mld euro netto, ale też liderem w ich wdrażaniu i wykorzystywaniu. Za tym poszły błyskawiczny rozwój go...
Ograniczenie zużycia energii w budynkach to jeden z najbardziej efektywnych ekonomicznie sposobów redukcji emisji dwutlenku węgla. Tymczasem w Unii Europejskiej zdecydowana większość budynków mieszkalnych wymaga poprawy efektywności energetycznej.
Małe przydomowe elektrownie wiatrowe mogą być drogą pułapką – ostrzega Fundacja Instrat. Jej zdaniem koszt wytworzenia prądu z takich instalacji może być kilkukrotnie wyższy od tego z sieci. Tymczasem rząd proponuje program wsparcia dla przydomowych instalacji tego typu wart 400 mln zł. Zdaniem e...
Czy wiesz, że aktualnie na rynku pracy spotykają się aż cztery różne pokolenia? Każde z nich ma nieco inne oczekiwania i nieco inaczej podchodzi do swoich obowiązków. Poznaj ich mocne strony i sprawdź, co jest priorytetem dla przedstawicieli poszczególnych grup!