fbpx

Posłowie o bonie turystycznym

Sejm przyjął uchwałę 15 lipca, dzięki której dzieci skorzystać będą mogły z bonu turystycznego.

Pierwotnie mówiło się o znacznie szerszym zakresie beneficjentów bonu turystycznego. Miał być także przyznany  w wyższej kwocie tj. 1000 zł. Dziś wiemy, że nie otrzymają go pracujący, ani renciści czy emeryci. PRzeznaczony jest dla dzieci.

Bon turystyczny to jeden z elementów wsparcia polskich firm - mówi poseł Marcin Porzucek. Branża turystyczna to jedna z najbardziej dotkniętych przez epidemię gałęzi gospodarki. Jednocześnie to kolejne wsparcie polskich rodzin. Liczę na to, że duża cześć środków z bonów trafi nie tylko nad Bałtyk czy w góry, ale i do naszych lokalnych firm. Wielka Pętla Wielkopolski czy nasze pojezierza to bardzo fajne miejsca, które warto odkryć i bezpiecznie spędzić czas z rodziną - podkreśla zalety poseł z ramienia PiS.

Poseł Maria Janyska dosadnie podsumowała działania rządzących:

Już po wyborach i właśnie Sejm większością rządzących odrzuca bon turystyczny dla emerytów i rencistów, o który zabiegaliśmy w poprawkach podczas prac sejmowych, a ktore wprowadził potem Senat. Zagłosowali na prezydenta Dudę i starczy.PIS cenił seniorów przed wyborami, a teraz ....‬