Przejdź do głównej treści

Stabilne ceny prądu dla gospodarstw domowych

| tekst sponsorowany | Gospodarka

W 2019 r. ceny energii elektrycznej dla klientów indywidualnych Enei nie wzrosną i pozostaną na tym samym poziomie jak w roku 2018. Zapewniają to przyjęte nowe ustawowe regulacje, które mają zastosowanie od 1 stycznia 2019 r.

Zgodnie z ustawą, cena za kWh energii elektrycznej w tym roku pozostaje na poziomie cen stosowanych w 2018 r. W efekcie ceny energii elektrycznej znajdujące się na fakturach klientów indywidualnych Enei będą takie same, jak ceny stosowane w 2018 roku. Zdecydowana większość klientów już otrzymała lub w najbliższym czasie otrzyma takie faktury, a pozostała nieliczna część otrzyma niebawem stosowane korekty, zgodnie z zapisami ustawy. W związku z tym klienci Enei nie muszą podejmować żadnych działań. Spółka realizuje zapisy ustawy gwarantującej stabilne ceny prądu przez cały 2019 rok.

Nowi klienci, którzy chcą zawrzeć umowę z Eneą mogą to zrobić osobiście w Biurach Obsługi Klienta, za pośrednictwem infolinii, dzwoniąc pod numer 611 111 111 lub zamawiając przez stronę www.enea.pl kontakt z konsultantem. Nowe umowy są zawierane na warunkach określonych przez ustawę, zgodnie z wszystkimi jej zapisami. W ofercie Enei dla klientów indywidualnych znajduje się szeroka gama produktów, w której można znaleźć produkty warantujące niezmienność cen energii na kolejne lata, zawierające ciekawą ofertę pomocy fachowców, czy też nowoczesne zestawy Smart Home. Dla klientów ceniących ekologiczne rozwiązania firma przygotowała pakiet Enea Eco
z możliwością korzystania z pieców elektrycznych, pomp ciepła, czy też paneli fotowoltaicznych.

Najwygodniejszym sposobem na bieżące śledzenie swoich płatności i wysokości rachunków za energię elektryczną jest korzystanie z elektronicznego Biura Obsługi Klienta eBOK. To łatwa i szybka droga kontaktu z Eneą. Za pośrednictwem tego narzędzia klienci mogą również opłacać faktury, zamawiać kody do liczników przedpłatowych, czy składać zapytania w sprawach związanych ze swoją umową.


– Nasz eBOK to doskonały sposób na załatwianie spraw w Enei, dostępny 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Zachęcam do korzystania z tej nowoczesnej formy kontaktu – podkreśla Piotr Adamczak, wiceprezes ds. handlowych Enei.

Równocześnie z wykorzystywaniem tej komfortowej drogi kontaktu z Eneą można korzystać z faktury elektronicznej. Firma stale rozwija tego typu ekologiczne rozwiązania. Poza ograniczaniem wydruku i wysyłki faktur papierowych, stopniowo zmniejszana jest ilość drukowanych blankietów wpłat dla Klientów, którzy z nich nie korzystają. – Zmiany wprowadziliśmy po dokładnej analizie sposobów płatności naszych Klientów. Na tej podstawie nadal wysyłamy blankiety tym, którzy z nich korzystają. Klientom, którzy stale opłacają rachunki za energię elektryczną, np. poprzez przelewy internetowe, sukcesywnie wycofujemy wysyłkę dodatkowych, papierowych blankietów – wyjaśnia Piotr Adamczak.

Ustawa gwarantująca stabilne ceny prądu dotyczy nie tylko gospodarstw domowych, ale również pozostałych klientów. Spółka prowadzi intensywne przygotowania, by wdrożyć niezbędne rozwiązania, które umożliwią zmianę warunków umownych dla tej grupy klientów. Nastąpi to poprzez zmianę cen i stawek opłat za energię elektryczną stosowanych w 2019 r. na podstawie ustawy lub wynikającego z jej treści właściwego rozporządzenia.

 

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezy…
W naszym powiecie powstają kolejne centra handlowe. W samych Obornikach za chwilę może ich być nawet 5. Wg. badań, w Polsce  36,4% respondentów uważa, że w obecnej sytuacji gospodarczej, społecznej i rynkowej w Polsce jest za dużo galerii i centrów handlowych.
Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjam…
Cła nakładane na UE przez administrację Trumpa mogą znacząco wpłynąć na kondycję polskiej gospodarki, mimo że bezpośredni eksport z Polski do USA ma stosunkowo niewielkie rozmiary, a sama Polska odnotowuje deficyt handlowy w wymianie z tym krajem. Stany Zjednoczone są jednak drugim po Niemczech odb…
Polska przygotowuje się do jednej z największych zmian w systemie gospodarowania odpadami – od 1 października br. zacznie obowiązywać system kaucyjny. Wprowadzenie kaucji na butelki PET, puszki aluminiowe i szklane butelki wielorazowe ma na celu zwiększenie poziomu recyklingu i ograniczenie ilości…
Komisja Europejska zapowiedziała nałożenie ceł na amerykańskie produkty w reakcji na wejście w życie ceł USA na stal i aluminium. Unijne cła o wartości 26 mld zł wejdą w życie 1 kwietnia, a w pełni zostaną wdrożone od 13 kwietnia. Donald Trump już zapowiada, że na to odpowie. – Wchodzimy w etap woj…
Według najnowszych danych Ministerstwa Finansów, od stycznia do listopada 2024 roku wpływy z tzw. podatku Belki wyniosły 10,095 mld zł.