Skip to main content

Pierwszy samochód w loterii paragonowej wylosowany

| Tekst zewnętrzny | Finanse

loteria paragonowa (1)

Za nami kolejne już losowanie Narodowej Loterii Paragonowej. Szczęśliwy zwycięzca odbierze niebawem swoją nagrodę - samochód Opel Insignia. Było to pierwsze losowanie, podczas którego rozlosowano nagrodę specjalną, za zarejestrowany paragon z premiowanej branży.

Losowanie odbyło się w poniedziałek, 18 stycznia. Proces weryfikacji zwycięskiego paragonu trwa długo, ponieważ by odebrać nagrodę, szczęśliwiec musi okazać go organizatorowi, a ten ma obowiązek sprawdzić czy paragon jest oryginalny oraz dopełnić wszelkich wymaganych formalności. Do tej pory trzy zwycięskie paragony nie przeszły tej próby. Co ciekawe, ponad trzy tygodnie po losowaniu z dnia 28.12.2015 r., oficjalna strona loterii podaje, że wszystkie wylosowane w tym dniu zgłoszenia, poddawane są cały czas jeszcze weryfikacji.

Ulubiona loteria Polaków

Popularność konkursu paragonowego zaskoczyła chyba wszystkich, a najbardziej organizatorów. Gra rozpoczęła się z początkiem października ubiegłego roku, a do końca listopada zarejestrowano około 32 mln dowodów zakupu. Szacuje się, że dzisiaj ta liczba przekroczyła już 50 mln.

Grających przyciągają przede wszystkim cenne nagrody, które dodatkowo są zwolnione z podatku. Można jeszcze wygrać trzy samochody Opel Insignia, dziewięć Opli Astra, kilkadziesiąt tabletów iPad Air 2 oraz laptopy Lenovo. Samochody posiadają również opłacone OC i AC na cały rok. Innym powodem, dla którego Polacy masowo ruszyli do swoich komputerów, by zgłaszać paragony, jest pewnie fakt, iż cała zabawa jest całkowicie bezpłatna. Nie trzeba kupować losu, wystarczy zrobić zakupy za min. 10 zł i wziąć dowód zakupu.

Przede wszystkim edukacja

Pomysł na loterię paragonową nie jest nowy, w kilku krajach poruszono w ten sposób problem szarej strefy i to, jak wpływa ona na wzrost gospodarczy kraju. Urzędnicy doszli do wniosku, że zachęcenie obywateli do brania paragonów od sprzedawców będzie dużo bardziej skuteczne, niż kontrole w miejscach sprzedaży.

Problem nieuczciwej konkurencji powraca ciągle jak bumerang i powracać będzie do momentu, w którym szara strefa zostanie zmarginalizowana do tego stopnia, że nie będzie ona miała zasadniczego wpływu na gospodarkę naszego kraju. Niewydawanie paragonów jest działaniem nieuczciwym wobec legalnie działających podmiotów na rynku, zmniejszają się przez to wpływy do budżetu państwa, a ostatecznie koszty ponoszą wszyscy podatnicy.

Jak wziąć udział w loterii?

Aby zagrać, należy posiadać paragon fiskalny na kwotę minimum 10 zł oraz mieć ukończone 18 lat. Podczas zgłaszania pierwszego paragonu dostaniemy login i hasło do swojego konta, w którym będziemy mogli dokonywać dalszych zgłoszeń. Nagrody specjalne w postaci samochodów Opel Insignia, losowane są co kwartał, a udział w tych losowaniach biorą tylko paragony ze specjalnych premiowanych branż. Pierwszy kwartał 2016 roku został zarezerwowany dla prywatnych usług medycznych i stomatologicznych. Jeżeli więc planujesz wyjście do dentysty w najbliższym czasie, weź paragon i zarejestruj go w loterii.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.urzadskarbowy24.pl/loteria-paragonowa-wszystko-co-trzeba-o-niej-wiedziec/

Faktoring eksportowy jako rozwiązanie finansowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorstwa — bez względu na ich wielkość — mają unikalną szansę rozwijać swoją działalność na arenie międzynarodowej dzięki dostępowi do faktoringu eksportowego. Średnie i nawet małe firmy mogą teraz skorzystać z tego elastycznego narzędzia finanso...

ZUS otwiera okno transferowe

Od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r. ZUS otwiera okno transferowe. Po raz kolejny można będzie zdecydować, gdzie ma trafić część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE. Następne okno transferowe aktywne będzie dopiero za cztery lata. 

Raport: OFE najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania na emeryturę

 W ostatniej dekadzie dzięki Otwartym Funduszom Emerytalnym można było zarobić „na czysto” prawie 8 proc. rocznie. Z raportu Analiz Online wynika, że inne formy oszczędzania, np. inwestycje w fundusze akcji polskich czy globalnych, przyniosły znacznie mniejsze zyski. „Wyniki finansowe OFE na prze...

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...