Skip to main content

Ranking kont oszczędnościowych – czyli gdzie teraz warto trzymać pieniądze

| Tekst sponsorowany | Finanse

oszczedzanie

Na rynku zapanowała posucha jeśli chodzi o dobre oferty lokat. Niezłą alternatywą może okazać się konto oszczędnościowe, które posiada nieco niższe oprocentowanie niż najlepsza lokata, ale pozwala na swobodne dysponowanie środkami pieniężnymi.  Oferta kont oszczędnościowych jest na tyle bogata, że zdecydowaliśmy się przejrzeć propozycje banków i wybrać te, które naszym zdaniem są godne uwagi. Poniżej prezentujemy ranking najlepszych kont oszczędnościowych.

Naszym zdaniem, najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku jest rachunek oferowany przez ING Bank Śląski. Jest to konto z oprocentowaniem na poziomie 2,5% w skali roku. Konto jest darmowe jeśli chodzi o założenie i prowadzenie rachunki. Największą zaletą konta jest możliwość zarządzania nim poprzez mobilną aplikację ING. Nie wymagane jest otwieranie równocześnie rachunki osobistego. Oprocentowanie jest gwarantowane przez pierwsze 4 miesiące od założenia konta. Następnie może ulec zmianie pod wpływem czynników rynkowych. Oprocentowanie obowiązuje do kwoty 100 tys. zł. Powyżej tego pułapu oprocentowanie spada do 1% w skali roku.

Równie ciekawie prezentuje się oferta Alior Banku. W tym przypadku możemy liczyć na oprocentowanie rzędu 2,25% w skali roku. Konto jest darmowe w prowadzeniu. Alior oferuje nieograniczoną liczbę wpłat i wypłat. Do rachunku wydawana jest karta debetowa. Bank zapewnia możliwość wydania do 10 takich kart.

Na rynku można znaleźć jeszcze inne, w miarę dobrze oprocentowane rachunki. Do takich należy zaliczyć m.in. konta w Citi Banku oraz Toyota Banku. Są to konta, które gwarantują 2% w skali roku. Nie pobierane są opłaty za prowadzenie ani założenie. W ramach kont można jeden raz w miesiącu bezpłatnie wypłacić oszczędności. Pozostałe wypłaty są obciążone prowizją. Dodatkowo należy zaznaczyć, że konto oszczędnościowe w Toyota Banku ma ograniczenie w postaci kwoty depozytu. Oprocentowanie 2% w skali roku obowiązuje od kwoty 50 tys. zł.

W ub.r. ZUS przeprowadził kontrole u ponad 461 tys. osób z zaświadczeniem o czasowej niezdolności do pracy

Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ub.r. przeprowadzono o ponad 7% więcej kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy niż w 2022 roku. Z kolei o przeszło 21% wzrosła rdr. liczba wydanych zaświadczeń o skróceniu zasiłku chorobowego.

Rodzicu wyślij wniosek o 800 plus w kwietniu

Prawie 292 tys. wniosków o świadczenie 800 plus, na nowy okres świadczeniowy, wysłali mieszkańcy Wielkopolski. W całym kraju ZUS przyjął prawie 3 mln wniosków.

Faktoring eksportowy jako rozwiązanie finansowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorstwa — bez względu na ich wielkość — mają unikalną szansę rozwijać swoją działalność na arenie międzynarodowej dzięki dostępowi do faktoringu eksportowego. Średnie i nawet małe firmy mogą teraz skorzystać z tego elastycznego narzędzia finanso...

ZUS otwiera okno transferowe

Od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r. ZUS otwiera okno transferowe. Po raz kolejny można będzie zdecydować, gdzie ma trafić część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE. Następne okno transferowe aktywne będzie dopiero za cztery lata. 

Raport: OFE najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania na emeryturę

 W ostatniej dekadzie dzięki Otwartym Funduszom Emerytalnym można było zarobić „na czysto” prawie 8 proc. rocznie. Z raportu Analiz Online wynika, że inne formy oszczędzania, np. inwestycje w fundusze akcji polskich czy globalnych, przyniosły znacznie mniejsze zyski. „Wyniki finansowe OFE na prze...

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.