Skip to main content

Jak inwestować w kryptowaluty poprzez ETF?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w kryptowaluty może przynieść naprawdę duże zyski. Nadal jednak wiele osób obawia się kupowania kryptowalut. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup jednostek uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty. Jak to zrobić? W jaki sposób inwestować w kryptowaly poprzez ETF? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Jak inwestować w kryptowaluty poprzez ETF?

Jak wspomniano we wstępie inwestycja w kryptowaluty nie wymaga ich bezpośredniego zakupu, ponieważ również dobrze może polegać na zakupie jednostek uczestnictwa ETF-u. Jest to ETF z ekspozycją na kryptowaluty, który działa dokładnie w ten sam sposób, co wszystkie inne ETF-y. Instrumentem bazowym w tym przypadku jest konkretna kryptowaluta, a każdy spadek bądź wzrost jej wartości powinien skutkować takim samym spadkiem lub wzrostem wartości jednostek uczestnictwa ETF-u. ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty stają się coraz popularniejsze, co wynika z faktu, że łączą w sobie bezpieczeństwo tego typu funduszy oraz możliwość uzyskania atrakcyjnych zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty.

W jaki sposób kupić ETF z ekspozycją na kryptowaluty?

Warto mieć świadomość, że zakupu jednostek uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty może dokonać praktycznie każdy. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku jedynie posiadanie rachunku maklerskiego, który pozwoli inwestować w tego typu fundusze. Jego otwarcie umożliwia strona informacyjna brokera, co jest nie tylko wygodne, ale również szybkie. W tym miejscu należy podkreślić, że wybór brokera powinien być przemyślany, ponieważ przekłada się na wiele kwestii. Są to nie tylko możliwości inwestycyjne, ale także komfort inwestowania. Co wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Aspekty, na które warto zwrócić uwagę zostały opisane artykule przedstawiającym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Co przemawia za inwestowaniem w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty staje się coraz popularniejsze przede wszystkim z względu na korzyści, które uzyskuje inwestor. Należy wymienić wśród nich chociażby zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa niż w przypadku bezpośredniego zakupu kryptowalut. Wynika to z faktu, że kupując jednostki uczestnictwa ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty nie ma konieczności posiadania portfela kryptowalutowego, a co za tym idzie nie istnieje ryzyko jego utraty. Co więcej, inwestowanie w tego typu ETF jest bardzo proste, ponieważ wygląda dokładnie tak samo, jak zakup każdego innego ETF-u. Wśród korzyści nie sposób wymienić również niskiego progu wejścia w inwestycję, co wynika z faktu, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty pozwalają kupować ułamkowe części kryptowalut, które obecnie są zwyczajnie drogie. W efekcie przekłada się to na zdecydowanie większą dostępność inwestycji.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty pozwala inwestować w waluty cyfrowe bez konieczności ich bezpośredniego nabywania. W efekcie można nie tylko ograniczyć ryzyko, ale także uzyskać wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Faktoring eksportowy jako rozwiązanie finansowe dla małych i średnich firm

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, przedsiębiorstwa — bez względu na ich wielkość — mają unikalną szansę rozwijać swoją działalność na arenie międzynarodowej dzięki dostępowi do faktoringu eksportowego. Średnie i nawet małe firmy mogą teraz skorzystać z tego elastycznego narzędzia finanso...

ZUS otwiera okno transferowe

Od 1 kwietnia do 31 lipca 2024 r. ZUS otwiera okno transferowe. Po raz kolejny można będzie zdecydować, gdzie ma trafić część składki emerytalnej – na subkonto w ZUS, czy do OFE. Następne okno transferowe aktywne będzie dopiero za cztery lata. 

Raport: OFE najbardziej opłacalnym sposobem oszczędzania na emeryturę

 W ostatniej dekadzie dzięki Otwartym Funduszom Emerytalnym można było zarobić „na czysto” prawie 8 proc. rocznie. Z raportu Analiz Online wynika, że inne formy oszczędzania, np. inwestycje w fundusze akcji polskich czy globalnych, przyniosły znacznie mniejsze zyski. „Wyniki finansowe OFE na prze...

GUS ogłosił przeciętny dochód rozporządzalny za 2023r.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny na 1 osobę ogółem w 2023 r. wyniósł 2678,30zł.

Nowa tablica do wyliczania emerytur

Od 1 kwietnia br. ZUS będzie korzystał z nowej tablicy średniego dalszego trwania życia, ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny. Co do zasady, nowa tablica nie dotyczy osób, które już przeszły na emeryturę. Nie ma zatem sensu składanie wniosków o ponowne przeliczenie świadczenia.

Czym jest KSeF i jakie daje możliwości?

Krajowy System e-Faktur to narzędzie, które już od dawna intryguje wielu przedsiębiorców. To ogólnopolski program informatyczny, który pozwala na wystawianie i odbierane faktur strukturalnych. Co ciekawe, jeżeli już teraz postawimy na korzystanie z systemu, będziemy mogli liczyć na korzyści podat...

Jak rozliczyć w Polsce emeryturę zagraniczna z USA?

Rozliczenie emerytury zagranicznej w Polsce jest procesem, który wymaga od emerytów i rencistów dokładnego zrozumienia obowiązujących przepisów oraz procedur. Dotyczy to w szczególności emerytur pochodzących z USA, krajów z którym Polska ma podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pon...